جی پی اس زمین کشاورزی

جی پی اس زمین کشاورزی

برای انجام نقشه برداری از ملک لازم است به یک فرد متخصص و با تجربه مراجعه نمود. این متخصص برای انجام نقشه برداری از تجهیزات دقیقی استفاده خواهد کرد. کارشناس با جی پی اس زمین کشاورزی برداشت از مختصات یو تی ام شکستگی های اراضی انجام می دهد. در ادامه با اتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. همچنین از آنجایی که اراضی زراعی مساحت بالایی دارد و معمولا حدود نا معلومی دارند در نتیجه ابتدا معلوم نمودن حدود اربعه ملک ضرورت دارد. مشخص نمودن این حدود با انجام جانمایی پلاک ثبتی ممکن می باشد. برای انجام نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام از اراضی کشاورزی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام با جی پی اس

تهیه نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان ها در خواست می شود. از جمله این سازمان ها اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و .. می باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام با مراجعه به یک فرد متخصص و با تجربه ای همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری می باشد. این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. وی برداشت زمینی را با دقت بالا انجام خواهد داد. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده برای انجام امور ثبتی و امور حقوقی ملک مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد دارد.

برخی از افراد تهیه نقشه یو تی ام را به اشخاص غیر متخصص می سپارند. و همین امر باعث می شود. که نقشه یو تی ام با دقت پایین حاصل شود. زیرا نقشه یو تی ام توسط اشخاص غیر متخصص با استفاده از تجهیزاتی همچون جی پی اس دستی تهیه می شود. از آنجایی که جی پی اس دستی دقت پایینی دارد در نتیجه نقشه یو تی ام با کیفیت بالا تهیه می شود.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام یک نقشه ی پرکاربرد بر اساس سیستم مختصات جهانی می باشد. با تهیه نقشه یو تی ام در نتیجه هر نقطه دارای مختصات منحصر به فرد بر روی کره زمین می شود. تهیه نقشه یو تی ام به معنی معلوم شدن مختصات یو تی ام گوشه های ملک با دقت سانتی متری بر روی کره زمین می باشد. با تهیه این نقشه برای ملک نمی توان ملکی با موقعیت ملک مورد نظر پیدا کرد.

جی پی اس زمین کشاورزی

مزایای تهیه نقشه یو تی ام

نقشه یو تی ام کاربرد های زیادی دارد. از جمله کاربرد های نقشه یو تی ام شامل:

  • امکان دسترسی راحت و بررسی دقیق موقعیت ملک
  • کاهش اختلافات ملکی
  • تعیین دقیق پلاک ثبتی ملک
  • مشخص نمودن پلاک ثبتی ملک
  • عدم تعارض و جابه جایی پلاک ها

هزینه نقشه یو تی ام

هزینه نقشه یو تی ام بر اساس عواملی همچون متراژ زمین، مساحت ملک، موقعیت ملک بستگی دارد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی تعرفه نقشه یو تی ام را بر آورد می کنند. در واقع سازمان نقشه برداری هر ساله تعرفه ای از خدمات نقشه برداری ارائه می دهد. برای زمین های بایر همانند باغ با همان مساحت، ضریبی برای تعرفه در نظر گرفته می شود.

همچنین هزینه تهیه نقشه یو تی ام برای املاک فاقد سند به مواردی بستگی دارد و با توجه به آن بر آورد می شود. این عوامل شامل:

  • متراژ ملک: طبیعی است که با افزایش متراژ ملک هزینه نقشه یو تی ام افزایش می یابد.
  • هزینه نقشه مسکونی: هزینه نقشه یو تی ام اراضی مسکونی به دلیل سختی کار بیشتر می باشد.
  • در دسترس بودن ملک: موقعیت ملک بر تعیین قیمت ملک تاثیر زیادی دارد. در واقع قرار گرفتن ملک در دشت ،کوهستان یا تپه ماهور از اهمیت زیادی برخوردار است.

تهیه نقشه یو تی ام با موبایل

برخی از افراد این سوال برایشان پیش می آید که آیا تهیه نقشه یو تی ام با موبایل ممکن است. در واقع تهیه این نقشه با موبایل ممکن می باشد. اما نقشه خروجی از کیفیت بالایی برخودار نمی باشد. از آنجایی که دقت تهیه نقشه یو تی ام برای ادارات و سازمان ها مهم است. بنابراین لازم است این نقشه توسط یک متخصص و با دقت بالا تهیه شود.

تهیه این نقشه با دقت بالا تنها از عهده یک فرد متخصص بر می آید. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با کیفیت بالا تهیه نماید. کارشناس با جی پی اس زمین کشاورزی برداشت زمینی را انجام خواهد داد. در ادامه با اتمام برداشت دقیق زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات دولتی خواهد بود. و مورد قبول قرار خواهد گرفت.

اخذ سند تک برگ برای اراضی کشاورزی

به طور کلی اسناد قدیمی معایب بسیاری دارند و همچنین اراضی حدود مشخص و تثبیت شده ای ندارند. در نتیجه لازم است تبدیل سند قدیمی به سند تک برگی با مراجعه به اداره ثبت اسناد انجام شود. برای تبدیل این سند لازم است نقشه یو تی ام اراضی تهیه شود. با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک همچون ابعاد، مساحت و موقعیت ملک به دست می آید.

برای اخذ سند تک برگ برای اراضی کشاورزی لازم است مدارکی را تهیه و به اداره ثبت اسناد ارائه داد. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام است. تهیه نقشه یو تی ام از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید.

به جهت تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و برداشت زمینی از اراضی با دقت بالا انجام می شود. اما لازم به ذکر است که حدود اربعه اراضی زراعی بر روی زمین نا معلوم است. در نتیجه به جهت معلوم کردن این حدود لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. برای انجام این عملیات از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی استفاده می شود. در نتیجه با معلوم شدن این حدود برداشت زمینی برای تهیه نقشه یو تی ام انجام می شود.

اخذ سند تک برگ برای اراضی کشاورزی

اخذ سند تک برگ برای اراضی کشاورزی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما