هزینه نقشه برداری utm

هزینه نقشه برداری utm

با توجه به ویژگی های نقشه UTM بسیاری از سازمان ها و ارگان های مختلف تهیه نقشه  یو تی ام را برای امور مختلف از مالک در خواست خواهند کرد. با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعاتی همانند ابعاد و مساحت دقیق ملک و همچنین موقعیت منحصر به فرد آن با دقت بالایی معلوم می شود.

در واقع شما نیز در صورتی که بخواهید سند تک برگ برای ملکتان اخذ کنید می بایست. نقشه یو تی ام ملکتان را تهیه کنید. همچنین این نقشه از طرف سازمان هایی مثل شهرداری، اداره گاز و اداره برق از مالک در خواست شود.

به جهت تهیه نقشه یو تی ام و بر آورد هزینه نقشه برداریutm مراجعه به یک فرد متخصص ضروری خواهد بود. در واقع کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی است. که می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

نقشه یو تی ام از جانب کدام ادارات در خواست می شود؟

در واقع ادارات و سازمان های مختلفی ممکن است تهیه این نقشه را در خواست نمایند. از جمله این ادارات شامل موارد زیر است:

  • تهیه نقشه یو تی ام برای اداره ثبت اسناد: این اداره به جهت صدور سند تک برگ، صدور سند طبق ماده 147، تصحیح سند و .. این نقشه را در خواست خواهد کرد.
  • تهیه نقشه یو تی ام برای شهرداری: این اداره نقشه یو تی ام دو هزارم را در خواست خواهد کرد تا در نتیجه به موقعیت ملک پی ببرد. در واقع به جهت اخذ جواز ساخت لازم است این نقشه تهیه شود و به شهرداری ارائه شود.
  • تهیه نقشه یو تی ام برای اداره منابع طبیعی: در واقع با ملی اعلام شدن اراضی لازم است این نقشه تهیه شود و به اداره منابع طبیعی ارائه شود تا معلوم شود اراضی ملی نمی باشد.
  • تهیه نقشه یو تی ام از جانب اداره گاز و برق: این ادارات برای به روز رسانی سیستم های خود این نقشه را اخیرا در خواست می کنند.
  • مراجع قضایی: با به وجود آمدن اختلافات ملکی لازم است مدارکی را تهیه نمود و به مراجع قضایی ارائه نمود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد تا در نتیجه اطلاعات فنی دقیق ملک مشخص شود. این نقشه تنها با مهر و امضای متخصص معتبر می شود.

نقشه یو تی ام برای اداره منابع طبیعی

اداره منابع طبیعی به جهت تشخیص مالکیت اراضی نقشه یو تی ام را به عنوان مدرکی در خواست خواهد کرد. در واقع به جهت اثبات اینکه زمین جزو اراضی ملی نمی باشد. لازم است این نقشه تهیه شود. در واقع ممکن است دولت اراضی افراد را ملی اعلام نماید. در نتیجه با ملی اعلام شدن اراضی لازم است مدارکی را تهیه نمود. و به اداره منابع طبیعی ارائه داد. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام و گزارش تفسیر عکس هوایی می باشد.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که می تواند این نقشه و گزارش تفسیر عکس هوایی را تهیه نماید.

در واقع لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود. بررسی سابقه احیا در اراضی با انجام تفسیر عکس هوایی ممکن می باشد. این متخصص بعد از بررسی و تفسیر عکس هوایی گزارش تفسیر عکس هوایی را تهیه خواهد کرد. و در ادامه اقدام به تهیه نقشه یو تی ام خواهد کرد. به جهت تهیه این نقشه از تجهیزات و نرم افزار دقیقی استفاده خواهد کرد. وی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. هزینه نقشه برداری utm بر طبق تعرفه محاسبه می شود.

هزینه نقشه برداری utm

نقشه یو تی ام برای اداره ثبت اسناد

به طور کلی اسناد قدیمی که در گذشته برای املاک صادر می شد سند دفترچه ای بودند. این اسناد عیوب بسیاری داشته است. در واقع این اسناد امنیت بالایی ندارند، در آن اطلاعات فنی ملک با دقت بالا درج نشده است، ناخوانا و دست نویس می باشد و .. از جمله عیوب سند دفترچه ای می باشد.

اسناد تک برگ عیوب اسناد قدیمی را ندارند افراد برای تعویض سند قدیمی به سند تک برگ می بایست. به اداره ثبت اسناد مراجعه نمایند و بعد از ارائه مدارک مورد نیاز این اداره سند تک برگ صادر خواهد شد. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. از آنجایی که تهیه نقشه یو تی ام برای اداره ثبت اسناد اهمیت بالایی دارد. و لازم است این نقشه با دقت بالا تهیه شود. در نتیجه تهیه این نقشه را به یک فرد متخصصی همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بسپارید.

یکی از روش هایی که کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام استفاده می کند. برداشت مختصات با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه می باشد. در واقع این متخصص مختصات یو تی ام کنج ها را با دقت بالا برداشت خواهد کرد. و سپس نقشه یو تی ام را با دقت بالا با استفاده از نرم افزار اتوکد ترسیم خواهد کرد. این نقشه را چاپ و مهر و امضا خواهد کرد. تا قابل ارائه به اداره ثبت اسناد به عنوان یکی از مدارک برای اخذ سند تک برگ باشد.

تهیه نقشه یو تی ام برای شهرداری

قبل از آغاز هر ساخت و سازی لازم است مدارکی را تهیه و به شهرداری مراجعه نمود. در نتیجه با مراجعه به شهرداری امکان اخذ جواز ساخت وجود خواهد داشت.

در واقع بدون اخذ جواز ساخت انجام ساخت و ساز به صورت قانونی وجود نخواهد داشت. به جهت اخذ جواز ساخت لازم است مدارکی را تهیه نمود. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام از عرصه ملک است. در واقع نقشه یو تی ام یک دو هزارم از جانب شهرداری در خواست می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام دو هزارم ابتدا برداشت مختصات یو تی ام کنج ها انجام می شود. در ادامه با اتمام برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه بر روی نقشه پایه یک دو هزارم جانمایی می گردد. و در نتیجه مهر و امضا شده معتبر می شود و قابل ارائه به شهرداری خواهد بود. شهرداری نیز به موقعیت ملک پی خواهد برد و در نتیجه جواز ساخت را صادر خواهد کرد.

تهیه نقشه یو تی ام برای شهرداری

تهیه نقشه یو تی ام برای شهرداری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما