نقشه هوایی زمین های کشاورزی

نقشه هوایی زمین های کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به کمک تجهیزات و نرم افزار های مخصوص بررسی و تفسیر عکس هوایی را برای تهیه تامین دلیل، تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد.

انجام تفسیر عکس هوایی

در حوزه املاک و اراضی نیز امکان بروز اختلاف وجود دارد. برای مثال ممکن است به دلیل مشخص نبودن حدود ملک، مالکین املاک مجاور یک دیگر به اختلافاتی بر سر حدود و مرز ها بر بخورند. و در این صورت برای حل اخلافات می بایست یکسری مدارک تهیه شود. و این مدارک به مراجع قضایی ارجاع داده شود. که با استفاده از آن متجاوز به حدود ملک شناسایی شود.

برای تهیه تامین دلیل به جهت حل اختلافات ملکی لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود تا در نتیجه سابقه اراضی بررسی شود و جانمایی ملک انجام گیرد. برای انجام تفسیر عکس هوایی لازم است به فردی متخص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می گیرد تا در نتیجه اطلاعاتی از عکس هوایی مربوط به گذشته حاصل شود برای انجام تفسیر زمین های کشاورزی ابتدا عکس هوایی تهیه می شود و در ادامه تفسیر عکس هوایی انجام می گیرد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی آغاز می شود. کارشناس عکس هوایی پوشش دار را با استفاده از استریوسکوپ بررسی خواهد کرد و در نتیجه اطلاعاتی از عکس هوایی حاصل می شود.

در ادامه با اتمام تفسیر عکس هوایی و مشخص شدن حدود اربعه ملک سپس عکس هوایی بر روی زمین جانمایی می شود و سپس نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از تجهیزات و نرم افزار دقیق استفاده می شود. در نتیجه این نقشه به همراه گزارش تفسیر عکس هوایی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

انجام تفسیر عکس هوایی

انجام تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما