تفسیر عکس هوایی + ppt

تفسیر عکس هوایی + ppt

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود. تا در نتیجه با بررسی سابقه اراضی و املاک به اطلاعاتی پی برد. و در صورتی که اختلافاتی ملکی به وجود آید. انجام تفسیر عکس هوایی برای تهیه تامین دلیل ضروری می باشد. انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید. کارشناس به جهت انجام تفسیر عکس هوایی از روش های تخصصی و تجهیزات دقیقی بهره خواهد برد. و در نتیجه اطلاعات از عکس هوایی استخراج می شود.

تفسیر عکس هوایی

پسیاری پرونده مربوط به اراضی کشاورزی وجود دارد. که ممکن است طرف دیگر این پرونده مالکین اراضی اطراف باشند. یا اینکه سازمان منابع طبیعی باشد.

برای مثال ممکن است مالک یک زمین با سازمان منابع طبیعی به اختلاف می خورد که این سازمان اراضی وی را به دلیل ملی بودن از وی گرفته اند و سند مالکیت وی را باطل کرده اند در این صورت تنها راه فراهم کردن مدرکی است که نشان دهد اراضی سابقه زراعت و احیا داشته است که با تفسیر عکس های هوایی این امر ممکن می شود.

در واقع اراضی ملی به زمینی گفته می شود که سابقه احیا در آن وجود نداشته است و بنایی نیز از گذشته در آن احداث نشده بود در نتیجه به این اراضی ملی می گویند و در صورتی که اراضی ملی اعلام شود لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود تا معلوم شود اراضی ملی یا احیا شده است.

برای بررسی سابقه احیا لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی قدیمی تهیه می شود و در ادامه تفسیر عکس هوایی انجام می شود و سابقه احیا بررسی می شود در ادامه تفسیر عکس هوایی اتمام می یابد و گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه و مهر و امضا می شود تا قابل ارائه به مراجع قضایی باشد.

تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما