پلاک زمین کشاورزی

پلاک زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورت نا معلوم شدن حدود اربعه و یا آدرس ملک لازم است. جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. تا در نتیجه این مجهولات معلوم گردد. انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی ملک انجام می شود. در نتیجه انجام این عملیات تخصصی را می توان  به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

انجام جانمایی پلاک ثبتی

به طور کلی پلاک ثبتی اصلی برای قطعه مادر صادر می شود. و قطعه مادر به بخش های کوچک تری از قطعه اصلی جدا می شود. و پلاک فرعی به آن تعلق می گیرد. در واقع سازمان ثبت اسناد برای شناسایی هر ملک شماره اصلی و فرعی به هر قطعه از زمین اختصاص می دهد. که این شماره ها در سند ملک درج می شود.

از جمله مواقعی که از این پلاک ثبتی ملک استفاده می شود. زمانی است که حدود اربعه زمین کشاورزی بر روی زمین نا معلوم باشد. در نتیجه میبایست از پلاک زمین کشاورزی استعلام گرفت.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی و سپس اسناد ثبتی ملک با توجه به پلاک زمین کشاورزی از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود.

در نتیجه با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. تا اخذ سند تک برگ برای ملک ممکن باشد.

انجام جانمایی پلاک ثبتی

انجام جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما