نقشه برداری تفکیک آپارتمان

نقشه برداری تفکیک آپارتمان

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای انجام نقشه برداری تفکیک آپارتمان مراجعه به یک متخصص انجام می شود. ممکن است افراد قصد خرید و فروش واحد های آپارتمانی را قبل از اتمام ساخت آپارتمان را داشته باشند. در نتیجه برای انجام این معامله و به جهت بالا بردن اطمینان معامله لازم است. مساحت و متراژ دقیق هر واحد حاصل شود. و به جهت به دست آوردن این اطلاعات انجام نقشه برداری پیش تفکیک آپارتمان ضروری خواهد بود. انجام این عملیات از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید.

انجام نقشه برداری تفکیک آپارتمان

تفکیک آپارتمان عملیاتی است. که با انجام آن مساحت و متراژ دقیق هر یک از واحد های آپارتمانی و مشاعات با دقت بالا حاصل می شود. برای انجام نقشه برداری تفکیک آپارتمان لازم است. به کارشناس نظام مهندسی مراجعه نمود. در واقع با اتمام ساخت آپارتمان به جهت اخذ سند تک برگی برای هر واحد لازم است. به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود و نقشه تفکیک آپارتمان را به آنان ارائه نمود.

این عملیات بعد و قبل از اتمام ساخت آپارتمان کاربرد دارد در واقع قبل از صدور پایانکار ممکن است افراد قصد پیش خرید و پیش فروش واحد های آپارتمانی را داشته باشند در نتیجه برای بالابردن اطمینان معامله لازم است مساحت و متراژ دقیق هر واحد با انجام پیش تفکیک آپارتمان حاصل شود. برای انجام پیش تفکیک آپارتمان می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود تا در نتیجه نقشه پیش تفکیک آپارتمان با دقت بالایی حاصل شود.

برای انجام پیش تفکیک آپارتمان ابتدا متر کشی واحد های آپارتمان انجام می شود کارشناس بعد از اتمام برداشت واحد های آپارتمانی در ادامه ترسیم نقشه پیش تفکیک آپارتمان را انجام خواهد داد. با تهیه نقشه پیش تفکیک آپارتمان مساحت و متراژ دقیق هر یک از واحد های آپارتمانی معلوم می شود. طرفین معامله می توانند بدون ضرر و زیان این معامله را انجام دهند.

انجام نقشه برداری تفکیک آپارتمان

انجام نقشه برداری تفکیک آپارتمان

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما