هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

هزینه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی می بایست ابتدا حدود اربعه ملک معلوم شود. در نتیجه می بایست جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. در ادامه بعد از معلوم شدن حدود اربعه ملک سپس نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از تجهیزاتی همچون جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. انجام این عملیات ها به جهت تهیه نقشه یو تی ام را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی

به طور کلی نقشه یو تی ام از جانب ادارات و سازمان های مختلف مورد در خواست قرار می گیرد. یکی از این ادارات اداره منابع طبیعی می باشد. در واقع ممکن است اراضی ملی اعلام شود در نتیجه تهیه نقشه یو تی ام از اراضی کشاورزی لازم است انجام شود و این مدرک به اداره منابع طبیعی ارائه گردد.

برای تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی می بایست ابتدا لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود تا در نتیجه حدود ثبتی ملک با دقت بالا بر روی زمین معلوم شود. برای انجام این عملیات تخصصی اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری می شودو مورد بررسی قرار می گیرد سپس اسناد و مدارک ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه برداری از زمین کشاورزی به جهت تهیه نقشه یو تی ام انجام می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از اتمام برداشت زمینی در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می گیرد. نقشه یو تی ام چاپ و مهر و امضا می شود و قابل ارائه به ادارات و یا مراجع قضایی خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی

تهیه نقشه یو تی ام اراضی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما