نقشه تفکیکی آپارتمان

نقشه تفکیکی آپارتمان

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی تفکیک آپارتمان انجام می شود. تا در نتیجه مساحت و متراژ دقیق هر واحد معلوم گردد. در صورتی که اشخاص قصد انجام معامله پیش فروش و پیش خرید واحد های آپارتمانی را باشند در نتیجه برای بالابردن اطمینان معامله لازم است نقشه پیش تفکیک اپارتمان تهیه شود. تا مساحت دقیق هر واحد بر آورد شود. می توان با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی از وی درخواست کرد. که این عملیات را انجام دهد. این متخصص با استفاده از روش ها و تجهیزات مخصوص این عملیات را انجام می دهد. و مساحت دقیق هر واحد را بر آوردمی کند.

تهیه نقشه پیش تفکیک آپارتمان

برخی از افراد اقدام به خرید و فروش واحد های آپارتمانی پیش از اینکه ساخت آن به اتمام برسد می کنند. که به این معاملات پیش خرید و پیش فروش می گویند. معمولا اشخاص این معامله را با مساحت تقریبی انجام می دهند. و در نتیجه بعد از انجام معامله امکان ضرر و زیان برای خریدار یا فروشنده وجود خواهد داشت.

بنابراین برای اینکه با انجام این معامله نامطمئن متضرر نشد. بایستی مساحت دقیق هر واحد پیش از ساخت به دست بیاید. برای به دست آوردن مساحت دقیق و واقعی هر واحد باید پیش تفکیک آپارتمان انجام شود. انجام این عملیات اختیاری می باشد. و به منظور بالابردن اطمینان معامله و جلوگیری از متضرر شدن انجام می شود.

انجام پیش تفکیک آپارتمان به راحتی ممکن نمی باشد و حتما می بایست توسط فردی متخصص انجام شود کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی برای انجام پیش تفکیک آپارتمان دوره های تخصصی گذرانده است وی برای انجام این عملیات ابتدا متر کشی را از واحد های آپارتمانی انجام خواهد داد در ادامه بعد از برداشت سپس ترسیم نقشه پیش تفکیک آپارتمان برای هر واحد به صورت مجزا انجام می شود.

تهیه نقشه پیش تفکیک آپارتمان

تهیه نقشه پیش تفکیک آپارتمان

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما