دانلود عکس هوایی

دانلود عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس هوایی برای انجام جانمایی ملک، بررسی سابقه احیا، تشخیص موات یا غیر موات بودن اراضی کاربرد دارد. برای تفسیر عکس هوایی لازم است مراجعه به یک فرد با تجربه و دارای صلاحیت انجام شود. تا در نتیجه حداکثر اطلاعات از عکس هوایی استخراج گردد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی متخصصی می باشد. که می تواند تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. و گزارش تهیه شده توسط این متخصص مورد قبول ادارات مختلف قرار می گیرد.

نحوه تفسیر عکس هوایی

ممکن است فردی بعد از سالها به ملک خود مراجعه نماید و متوجه گردد. که به حدود ملکش توسط املاک مجاور تعارض شده است. بنابراین همین امر باعث بروز اختلافاتی می گردد. و برای حل این اختلافات لازم است مدارکی را به عنوان تامین دلیل تهیه نمود. در واقع در این صورت نیز برای اینکه بتوان این مورد را به دادگاه اثبات کرد. می توان از تفسیر عکس های هوایی قدیمی ملک استفاده نمود. و متجاوزان را وادار به عقب نشینی کرد. بنابراین انجام جانمایی ملک ضروری می باشد.

برای انجام تفسیر عکس هوایی تجربه حرف اول را می زند. در صورتی که به تفسیر عکس های هوایی در امور مربوط به املاک و اراضی احتیاج شد. می بایست به یک متخصصی مثل کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بعد از جستجوی عکس های قدیمی مربوط به ملک آن را از سازمان نقشه برداری و یا سازمان جغرفیا تهیه می کند و سپس با تفسیر آن اطلاعات مورد نیاز را استخراج می کند. در ادامه در صورت نیاز نقشه یو تی ام ملک نیز توسط این کارشناس تهیه می شود و به همراه گزارش تفسیر عکس های هوایی قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود و اختلافات به وجود آمده حل می شود.

نحوه تفسیر عکس هوایی

نحوه تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما