نمونه نقشه یو تی ام

نمونه نقشه یو تی ام

به طور کلی تعیین محل دقیق ملک با تهیه نقشه یو تی ام از ملک امکان پذیر خواهد بود. و با تهیه نقشه یو تی ام برای اداره ثبت اسناد موجب می شود. ملک دارای مختصات منحصر به فرد شود. و در نتیجه هیچ ملکی نخواهد توانست برای آن مختصات سند اخذ کند. برای تهیه نقشه یو تی امutm می توان به فردی دارای صلاحیت مراجعه نمود. این متخصص همان کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد.

اهمیت و مزایای اسناد تک برگ نسبت به اسناد قدیمی است بیشتر است. در واقع اسناد قدیمی معایبی دارند. و به جهت تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ لازم است نقشه یو تی ام utm ملک تهیه شود.

برای تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ می بایست به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک به عنوان مدرکی در خواست می شود. در حقیقت با تهیه نقشه یو تی ام موقعیت منحصر به فرد ملک روی کرده زمین حاصل می شود. و سپس اداره ثبت موقعیت ملک را در سیستم کاداستر کشور ثبت خواهد کرد. و مالکیت ملک در سیستم ثبت و ذخیره میگردد.

به جهت تهیه نقشه یو تی ام می بایست به فردی متخصص مراجعه نمود. در نتیجه مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام utm با دستگاه های دقیقی همچون جی پی اس های دو فر کانسه انجام می شود. در واقع کار شناس با جی پی اس مختصات یو تی ام گوشه های ملک را برداشت و سپس نقشه ملک را با مختصات برداشت شده ترسیم خواهند کرد. و در آخر نقشه را مهر و امضا می کنند. و مالک با استفاده از آن می تواند سند تک برگ برای ملک خود اخذ کند.

نقشه utm زمین کشاورزی

نقشه یو تی ام زمین کشاورزی از جانب ادارات و سازمان های مختلف در خواست می شود. از جمله این ادارات اداره ثبت اسناد، اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و .. می باشد. همچنین لازم است از جانب مراجع قضایی نقشه یو تی ام در خواست شود و برای انجام امور حقوقی ملک ارائه داد.

یکی از مواقعی که لازم است این نقشه تهیه شود به جهت اخذ سند تک برگی برای اراضی کشاورزی است . در واقع اگر فردی ب دلایل مختلف قصد تعویض سند قدیمی ملک خود را داشته باشد. تا بتواند سند تک برگ جدید ک دقت و امنیت بالایی دارد را اخذ نماید لازم است مدارک فنی و حقوقی ملک تهیه گردد. و به اداره ثبت اسناد ارائه شود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. نقشه یو تی ام تهیه می شود تا اطلاعات فنی دقیق ملک معلوم شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه این نقشه جانمایی پلاک ثبتی ملک را انجام خواهد داد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک بررسی می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک حدود دقیق ثبتی ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه یو تی ام تهیه می شود.

برای تهیه نقشه utm زمین کشاورزی ابتدا از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و برداشت مختصات را از کنج ها با دقت بالا انجام خواهد داد. سپس ترسیم نقشه یو تی ام با استفاده از نرم افزاری همچون اتوکد انجام می گیرد. این نقشه مهر و امضا شده جهت ارائه به اداره ثبت اسناد ارائه می شود.

جانمایی پلاک ثبتی اراضی زراعی

اگر که حدود اربعه ملک معلوم نباشد برای تهیه نقشه یوتی ام انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری است. در حقیقت از جمله املاکی که حدود اربعه معلومی ندارد اراضی کشاورزی می باشد.

اراضی زراعی معمولا حدود اربعه معلومی بر روی زمین ندارد در نتیجه به جهت مشخص نمودن این حدود با دقت بالا بر روی زمین جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد.

کارشناس رسمی دادگستری یکی از همین افراد می باشد که می تواند جانمایی پلاک ثبتی را به صورت اصولی انجام دهد.

این متخصص تمامی اسناد قدیمی ملک را جمع آوری خواهد کرد و با توجه به این اسناد و پلاک ثبتی ملک اسناد و نقشه ثبتی را  جمع آوری خواهد کرد. در ادامه بایافتن حدود اربعه ملک بر روی نقشه ثبتی آن را بر روی زمین جانمایی خواهد کرد. و در نتیجه با جانمایی این نقشه بر روی زمین حدود اربعه ملک معلوم می گردد. و متخصص خواهد توانست نقشه برداری یو تی ام را از ملک انجام دهد.

بعد از معلوم شدن حدود اربعه ملک نقشه یو تی ام تهیه می شود. برای تهیه ین نقشه از تجهیزات نقشه برداری دقیق و اتوکد استفاده می شود.

ملی اعلام شدن اراضی کشاورزی

به طور کلی اراضی ملی متعلق به دولت می باشد. ممکن است اراضی برخی از افراد ملی اعلام شود. در نتیجه دولت مالک این اراضی خواهد بود. به جهت حفظ اراضی ملی اعلام شده لازم است مدارکی را به عنوان تامین دلیل فراهم کرد و ارائه داد. در واقع لازم است نقشه یو تی ام و گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه شود.

تهیه این مدارک با مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری ممکن می باشد. برای تهیه این مدارک لازم است ابتدا عکس هوایی قدیمی ملک تهیه شود. در نتیجه تفسیر عکس هوایی با استریوسکوپ ممکن می باشد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از روش برجسته بینی استفاده می شود. بعد از برداشت اطلاعاتی از سابقه احیا در ادامه گزارش تفسیر عکس هوایی انجام می شود. سپس نقشه یو تی ام اراضی کشاورزی تهیه می شود. این نقشه با دقت بالا تهیه می شود تا مورد قبول مراجع قضایی به عنوان تامین دلیل قرار بگیرد. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه چاپ و مهر و امضا شده جهت ارائه به مراجع قضایی آماده می شود. در نتیجه حل اختلافات ملکی ممکن خواهد بود.

نقشه utm زمین کشاورزی

اخذ سند تک برگی اراضی

تبدیل سند قدیمی ملک به سند تک برگی لازم است هر چه زود تر انجام شود. به جهت این تبدیل لازم است مدارکی را به اداره ثبت اسناد ارائه نمود.

اراضی کشاورزی وسعت بالایی دارد و مرز ها و حدود معلومی ندارد. در نتیجه هر چه زود تر لازم است تثبیت مرز ها و اخذ سند تک برگی را برای ملک انجام داد. تا در نتیجه بتوان از مرز های ملک حفاظت نمود.

به جهت اخذ سند تک برگی برای اراضی زراعی لازم است مدرکی را تهیه نمود. یکی از این مدارک نقشه یو تی ام می باشد.

اسناد قدیمی امنیت پایینی دارد بنابراین بهتر است برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی که معمولا به دلیل وجود اسناد قدیمی پیش می آید، جلوگیری کرد. بنابراین برای تبدیل سند دفترچه ای به سند تک برگ می بایست به اداره ثبت اسناد مراجعه کرد. و سپس اقدام به فراهم کردن مدارک در خواستی اداره ثبت اسناد کرد یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است.

تهیه نقشه utm زمین کشاورزی را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به منظور تهیه نقشه یو تی ام از جهیزاتی همانند جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و مختصات یو تی ام کنج ها را برداشت خواهد کرد در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام بر طبق این اطلاعات برداشتی انجام می شود. با ترسیم این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت منحصر به فرد ملک حاصل می شود.

با ارائه نقشه یو تی ام به اداره ثبت اسناد اخذ سند تک برگی برای اراضی ممکن خواهد بود.

برای تهیه نقشه یو تی ام به چه کسی مراجعه کنیم؟

برای تهیه نقشه یوتی ام می توان به کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه این نقشه با بالا ترین دقت ممکن تهیه شود. گروه کارشناس رسمی دادگستری رادین مپ در این زمینه فعال می باشد. این مجموعه با توجه به داشتن اکیپ های مجرب و مجهز با استفاده از تجهیزات نقشه برداری به روز می تواند نقشه یو تی ام را تهیه نماید.

برای تهیه نقشه یو تی ام به چه کسی مراجعه کنیم؟

برای تهیه نقشه یو تی ام به چه کسی مراجعه کنیم؟

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما