دریافت نقشه هوایی ملک

دریافت نقشه هوایی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه هوایی ملک شامل اطلاعاتی از گذشته املاک و اراضی می باشد. و کاربرد های بسیاری دارد. از جمله مواقعی که لازم است نقشه هوایی ملک تهیه گردد. زمانی است که افراد قصد انجام امور ملکی را در ادارات مختلف را داشته باشند. همچنین در صورتی که اختلافات ملکی به وجود آمده باشد. لازم باشد تامین دلیلی تهیه شود. و به مراجع قضایی ارائه نمود تهیه این نقشه ضروری خواهد بود. تهیه نقشه هوایی ملک از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید.

تهیه نقشه هوایی ملک

برای انجام هر ساخت و سازی می بایست از شهرداری جواز ساخت را اخذ نمود. و برای اخذ این جواز ساخت لازم است مدارکی را تهیه نمود و ارائه داد. یکی از این مدارک که لازم است تهیه شود نقشه یو تی ام یک دو هزارم است. در واقع این نقشه، نقشه یو تی ام می باشد. که بر روی نقشه هوایی یک دو هزارم شهر جانمایی شده است. با تهیه این نقشه علاوه بر معلوم شدن اطلاعات فنی ملک اطلاعاتی از گذر ها و املاک اطراف نیز حاصل می شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام یک دو هزارم می توان به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد. این متخصص به جهت تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. و مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی های را برداشت خواهد کرد. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و نقشه تهیه شده بر روی نقشه هوایی یک دو هزارم جانمایی می گردد در نتیجه این نقشه چاپ و مهر و امضا خواهد شد و قابل ارائه به شهرداری خواهد بود. شهرداری نیز با اخذ این نقشه در نتیجه جواز ساخت را صادر خواهد کرد و انجام ساخت و ساز به صورت قانونی پیش خواهد رفت.

تهیه نقشه هوایی ملک

تهیه نقشه هوایی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما