دریافت نقشه هوایی ملک

دریافت نقشه هوایی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس هوایی عملیاتی است که با انجام آن عوارض و پدیده های مختلف، حدود و ارتباط عارضه با محیط اطراف بررسی می گردد. تفسیر عکس هوایی به جهت تهیه تامین دلیل انجام می شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده خواهد کرد. و با روش برجسته بینی این عملیات را انجام خواهد داد. و اطلاعات را از عکس هوایی استخراج خواهد کرد. گزارش تفسیر عکس هوایی مهر و امضا شده معتبر می شود. و قابل ارائه به مراجع قضایی می باشد. که برای دریافت نقشه هوایی ملک باید به سازمان نقشه برداری کشور و یا سازمان جغرافیا مراجعه فرمایید.

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

یکی از کاربرد هایی که تفسیر عکس هوایی دارد. به منظور بررسی سابقه احیا در اراضی می باشد. در واقع ممکن است اراضی ملی اعلام شود. که در این صورت لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود و نوع اراضی معلوم گردد. در واقع دولت مالک اراضی ملی می باشد و ممکن است اراضی را ملی اعلام نماید برخی مواقع این رای دولت اشتباه است و اراضی سابقه احیا دارد بنابراین لازم است تفسیر عکس هوایی به جهت بررسی سابقه احیا انجام شود.

برای انجام تفسیر عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی را تهیه خواهد کرد و در ادامه تفسیر عکس هوایی آغاز میگردد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از زوج عکس پوشش دار قدیمی استفاده می شود و در نتیجه با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود. در نتیجه بعد از معلوم شدن وجود سابقه احیا یک گزارشی تهیه می شود و این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود تا در نتیجه حل اختلافات ملکی ممکن باشد.

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما