دریافت پلاک ثبتی از روی نقشه

دریافت پلاک ثبتی از روی نقشه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که ملک گمشده باشد و آدرس نا معلومی داشته باشد. و همچنین به جهت معلوم نمودن حدود اربعه ملکی که دیوار کشی نا معلومی دارد. در نتیجه انجام این عملیات می تواند سبب مشخص نمودن آن شود.

برای انجام عملیات جانمایی پلاک ثبتی ملک از اسناد قدیمی ملک همچون بنچاق، قولنامه سند دفترچه ای، سند مادر و .. استفاده می شود. و در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی منطقه استخراج می شود. و عملیات قابل انجام است. در نتیجه انجام این عملیات را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. و برای دریافت پلاک ثبتی از روی نقشه ثبتی باید کمک گرفت

جانمایی پلاک ثبتی ملک

ممکن است به دلایلی از جمله مهاجرت اشخاص ملک خود را رها کنند. در نتیجه برای یافتن آدرس ملک مالک به مشکل می خورد. به این املاک ملک گمشده می گویند. و یافتن آدرس آن از عهده یک متخصص بر می آید. در واقع برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

برای تهیه این نقشه کارشناس ابتدا عملیات جانمایی پلاک ثبتی را انجام می دهد. این عملیات به این صورت انجام می شود. که ابتدا مدارک مالکیت ملک همانند بنچاق، سند دفترچه ای، قولنامه بررسی می شوند. تا در نهایت بتوان. با استفاده از این اسناد، اسناد ثبتی مربوط به قطعه ثبتی ملک تشخیص داده می شود. و با یافتن نقشه ثبتی ملک در نتیجه آدرس ملک معلوم می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک حدود ثبتی ملک معلوم می شود.

در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. این نقشه با استفاده از تجهیزات دقیق مثل جی پی اس دو فرکانسه برداشت و سپس با نرم افزار های مخصوص ترسیم می گردد. این نقشه مهر و امضا می شود. و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. تا سند تک برگ ملک نیز صادر گردد. و مشخصات ملک در سیستم کاداستر نیز ثبت و ذخیره خواهد شد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

جانمایی پلاک ثبتی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما