گرفتن نقشه هوایی ملک

گرفتن نقشه هوایی ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه هوایی ملک فرآورده هایی از عکس هوایی می باشد. و برای انجام امور مختلف از آن استفاده می شود. همچنین تفسیر عکس هوایی به جهت حل اختلافات ملکی انجام می گیرد. برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا تامین دلیلی به جهت ارائه به مراجع قضایی محیا شود.

تهیه نقشه هوایی

نقشه هوایی با استفاده از ماهواره و هواپیما تهیه می شود. از نقشه هوایی و عکی هوایی در موارد حقوقی مربوط به ملک استفاده می شود.

انجام تفسیر عکس هوایی به جهت حل اختلافات انجام می شود. تا در نتیجه تامین دلیلی به جهت حل اختلافات ملکی تهیه شود. و به کمک آن بتوان اختلافات ملکی را حل نمود.

برای مثال ممکن است اراضی ملی اعلام گردد. در نتیجه اشخاص برای حفظ اراضی خود لازم است تامین دلیلی را تهیه نمایند. و به مراجع قضایی ارائه دهند. اراضی ملی به زمینی گفته می شود. که سابقه احیا در آن وجود ندارد. و زمین شکل طبیعی خود را حفظ نموده است در نتیجه لازم است سابقه احیا در اراضی معلوم گردد. بررسی سابقه احیا با انجام تفسیر عکس هوایی ممکن می باشد.

برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود تا در نتیجه تامین دلیلی به جهت ارائه به مراجع قضایی محیا شود.

این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا نقشه هوایی از اراضی کشاورزی را تهیه خواهد کرد تا با تفسیر و بررسی آن به حدود اربعه قدیمی اراضی پی ببرد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از روش های تخصصی استفاده میشود و با استفاده از استریوسکوپ تفسیر عکس هوایی انجام می شود و با دقت بالا و با روش برجسته بینی تفسیر و بررسی عکس هوایی انجام می شود و سابقه احیا معلوم می گردد. در ادامه گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه می شود و این گزارش مهر و امضا شده قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود تا اختلافات به وجود آمده حل شود.

تهیه نقشه هوایی

تهیه نقشه هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما