نحوه قیمت گذاری ملک

نحوه قیمت گذاری ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به دلیل اثبات تمکن مالی لازم است قیمت ملک معلوم شود. و ارزیابی ملک توسط فردی متخصص انجام شود. تا در نتیجه قیمت واقعی ملک حاصل شود. و مورد پذیرش اداراتی همچون بانک و اداره مهاجرت قرار بگیرد.

برای انجام ارزیابی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام ارزیابی ملک به عوامل مختلفی از جمله مساحت و ابعاد ملک ، امکانات ملک و دسترسی به ملک و .. توجه می کند.

تعیین قیمت ارزیابی ملک

به طور کلی به منظور انجام معامله مطمئن ملک لازم است قیمت واقعی ملک بر آورد شود. بنابراین لازم است ارزیابی ملک توسط متخصص انجام شود. همچنین ارزیابی ملک برای تقسیم ارثیه و یا ارائه به بانک یا اداره مهاجرت برای اثبات تمکن مالی لازم می شود. و برای انجام آن باید به متخصصی مثل کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور  مراجعه شود.

برای تعیین قیمت ملک پارامتر و عوامل متعددی اثر می گذارد. از جمله مساحت و ابعاد ملک، دسترسی به ملک، عمر بنا، موقعیت مکانی ملک، امکانات ملک مانند تعداد واحد های آپارتمان و تعداد پارکینگ ها و انباری آن تاثیر مستقیم روی ارزیابی ملک می گذارد.

برای انجام ارزیابی ملک مساحت و ابعاد ملک تاثیر می گذارد. در نتیجه می بایست به جهت تهیه این اطلاعات نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات و روش های تخصصی بهره می گیرد و با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه مختصات یو تی ام کنج ها را برداشت خواهد کرد در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و اطلاعات فنی ملک به دست می آید و در نتیجه ارزیابی ملک انجام می شود و قیمت واقعی ملک حاصل می شود.

تعیین قیمت ارزیابی ملک

تعیین قیمت ارزیابی ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما