استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی اصفهان

استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی اصفهان

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ممکن است سند ملک از بین برود در نتیجه لازم است اقداماتی صورت بگیرد. تا در نتیجه اخذ سند رسمی برای ملک ممکن باشد. در واقع برای اخذ مجدد سند رسمی ملک لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود. انجام استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی از عهده کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر می آید.

پلاک ثبتی و اصلی و انجام استعلام آن

انجام استعلام پلاک اصلی و فرعی ملک در اصفهان زمانی لازم است انجام گیرد. که سند ملک مفقود شده باشد و یا از بین رفته باشد. در نتیجه برای اخذ سند رسمی لازم است اقدام نمود. برای اخذ سند رسمی برای ملک لازم است. پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک معلوم باشد. بنابراین استعلام پلاک اصلی و فرعی ملک ضروری خواهد بود.

برای انجام این استعلام مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه بردرای یا امور ثبتی لازم است انجام شود. زیرا این متخصص به بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد. و می تواند از عهده انجام این استعلام بر بیاید.

برای انجام استعلام پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک ابتدا نقشه یو تی ام ملک تهیه می شود. در واقع تهیه این نقشه به این دلیل انجام می شود. که موقعیت دقیق ملک معلوم شود. و بتوان با توجه به آن به پلاک اصلی و فرعی ملک رسید.

برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و در نتیجه بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و با تهیه این نقشه موقعیت و حدود ملک معلوم میشود و در نتیجه استعلام گرفته میشود و نقشه ثبتی مربوط به ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود در ادامه پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک معلوم می شود و با ارائه مدارک در خواستی اداره ثبت اسناد در نتیجه سند تک برگ برای ملک صادر می شود.

پلاک ثبتی و اصلی و انجام استعلام آن

پلاک ثبتی و اصلی و انجام استعلام آن

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما