مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری

مراحل تهیه نقشه در نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

از جمله مدارکی که سازمان ها و ادارات مختلف ملکی امروزه از مالکین درخواست می کنند. نقشه یو تی ام است. با تهیه نقشه یو تی ام مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق و منحصر به فرد ملک حاصل میشود. در نتیجه به جهت تهیه این نقشه انجام نقشه برداری یو تی ام بادقت بالا لازم است انجام شود. برای انجام نقشه برداری از ملک و تهیه نقشه یو تی ام مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی لازم و ضروری میباشد. این متخصص برای انجام نقشه برداری از تجهیزات و نرم افزار دقیق بهره خواهد برد.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

ادارات و سازمان های مختلف از جمله اداره ثبت اسناد برای صدور سند تک برگ، شهرداری برای صدور جواز ساخت و … نقشه یو تی ام را از مالکین در خواست خواهند کرد. در نتیجه برای تهیه نقشه لازم است نقشه برداری یو تی ام انجام شود.

مراحل تهیه نقشه یو تی ام و انجام نقشه برداری دقیق ملک از عهده یک متخصص بر می آید. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه خواهد کرد. این متخصص به جهت تهیه این نقشه مراحلی را طی خواهد کرد. و نقشه برداری یو تی ام را انجام خواهد داد. تا نقشه یو تی ام با دقت بالا تهیه شود.

مراحل نقشه برداری از ملک برای تهیه نقشه یوتی ام به این صورت است که ابتدا برداشت زمینی انجام میشود. در واقع برای انجام برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده میشود و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت میشود در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام میشود و نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا میشود و قابل ارائه خواهد بود. با تهیه این نقشه مساحت، حدود و همسایگی ملک و همچنین موقعیت دقیق ملک معلوم میشود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما