گرفتن سند تک برگی برای واحد های قولنامه ای

گرفتن سند تک برگی برای واحد های قولنامه ای

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای گرفتن سند تک برگی برای واحد های قولنامه ای لازم است مدارکی را تهیه نمود. و به اداره ثبت اسناد ارائه نمود یکی از این مدارک نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان می باشد. تا در نتیجه اطلاعات فنی دقیق عرصه و اعیان معلوم گردد. برای تهیه نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه این نقشه از تجهیزات و نرم افزار های دقیقی بهره خواهد برد.

اخذ سند رسمی ماده 147

ممکن است به دلایل مختلف مالک موفق به انتقال سند رسمی ملک خود نشده باشد. و ملکش هنوز قولنامه ای باشد. در نتیجه با توجه به شرایط موجود امکان اخذ سند برای ملک طبق ماده 147 وجود خواهد داشت.

در صورتی که دسترسی به مالک رسمی ملک ممکن نباشد. و دسترسی به وراث وی نیز وجود نداشته باشد. در نتیجه اخذ سند رسمی برای ملک ممکن خواهد بود. برای اخذ سند رسمی برای ملک قولنامه ای طبق ماده 147 می بایست. مدارکی از جمله نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان توسط یک متخصص تهیه گردد.

برای تهیه نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان لازم است به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد و در نتیجه برداشت زمینی با دقت بالا از عرصه و اعیان انجام می شود در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و این نقشه مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود. در نتیجه با ارائه این نقشه و مدارک دیگر در خواستی اداره ثبت اسناد سند تک برگ برای ملک صادر می شود.

اخذ سند رسمی ماده 147

اخذ سند رسمی ماده 147

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما