کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

کارشناس رسمی تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای برای تامین دلیل جهت ارائه به دادگاه ها بایستی انجام شود. تا یکسری از حقایق آشکار گردد. و اختلافات ملکی به وجود آمده حل شود.

به جهت انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی از تجهیزاتی همچون استریوسکوپ استفاده خواهد کرد. و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی را انجام خواهد داد.

تفسیر عکس هوایی بررسی سابقه احیا

با نا معلوم شدن حدود اربعه ملک بر روی زمین اختلافات ملکی به وجود می آید. همچنین از جمله پرونده هایی که به تعداد  بالا وجود دارد. پرونده های مربوط به اراضی ملی می باشد. در واقع دولت مالک اراضی ملی می باشد. و ممکن است برخی از اراضی و املاک را ملی اعلام نماید. مالکین این اراضی مجاز اند به این رای معترض باشند. برای اعتراض به ملی اعلام شدن اراضی لازم است سابقه احیا در اراضی بررسی شود. برای بررسی سابقه احیا لازم است تفسیر عکس هوایی انجام شود.

به طور کلی عکسبرداری از زمین به جهت تهیه عکس هوایی توسط سازمان نقشه برداری و یا سازمان جغرافیا انجام می شود. در واقع به برداشت عوارض روی زمین از سطح زمین از یک ارتفاع مشخص با دوربین های عکس برداری مخصوص با استفاده از پهباد و یا هواپیما را عکسبرداری هوایی میگویند.

برای انجام تفسیر و بررسی عکس هوایی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی قدیمی را تهیه خواهد کرد در ادامه بررسی و تفسیر عکس هوایی انجام می شود. برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود و در نتیجه اطلاعات از عکس هوایی حاصل می شود.

تفسیر عکس هوایی بررسی سابقه احیا

تفسیر عکس هوایی بررسی سابقه احیا

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما