تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ

تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ

نقشه یو تی ام از جانب ادارات مختلف در خواست می شود. یکی از این ادارات، اداره ثبت اسناد است. و برای اخذ سند تک برگ این نقشه را لازم است به عنوان مدرک تهیه کرد.

برای تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه این نقشه ابتدا برداشت زمینی را انجام خواهد داد. و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد با دقت بالا انجام می شود. با تهیه نقشه یو تی ام اطلاعات فنی ملک همچون ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق ملک حاصل می شود. و آماده درج در سند تک برگ خواهد شد.

تهیه نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی و سندی

در صورتی که افراد قصد تبدیل سند قدیمی را به سند تک برگ را داشته باشند. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام وضع موجود ملک تهیه شود. برای تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک میتوان به یک فرد متخصص  و با تجربه مراجعه نمود. در واقع کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی صلاحیت تهیه این نقشه را با دقت بالا دارد. و با مهر و امضای خود به نقشه تهیه شده اعتباری را می دهد. که برای تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک برای اخذ سند تک برگ مناسب باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک ابتدا برداشت زمینی انجام می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه انجام می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و با اتوکد ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. این نقشه با دقت سانتی متری حاصل می شود. و در نتیجه این نقشه قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

در واقع با تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک مساحت، ابعاد، موقعیت ملک معلوم می شود و در نتیجه برای اخذ سند تک برگ ملک مناسب خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی و سندی

تهیه نقشه یو تی ام برای انجام امور ثبتی و سندی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما