تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری

تهیه نقشه جهت ارائه به شهرداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای پی بردن به موقعیت دقیق ملک شهرداری نقشه یک دو هزارم را در خواست خواهد کرد. در واقع این نقشه برای صدور جواز ساخت درخواست می شود. برای تهیه نقشه یک دو هزارم شهرداری میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تهیه نقشه یک دو هزارم شهرداری

پیش از آغاز هر ساخت و ساز و یا بازسازی ملک در شهر لازم است مدارکی را تهیه نمود. و به شهرداری ارائه داد. تا در نتیجه اخذ جواز ساخت ممکن باشد. بدون اخذ این جواز امکان ساخت و ساز قانونی ملک وجود نخواهد داشت. یکی از مدارکی که لازم است تهیه نمود. و به شهرداری ارائه داد. تا در نتیجه جواز ساخت صادر شود. نقشه یک دو هزارم می باشد.

به جهت تهیه نقشه یو تی ام یک دو هزارم برای ارائه به شهرداری میتوان به یک فرد دارای صلاحیت مراجعه نمود. در واقع کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است. که میتواند این نقشه را با دقت و کیفیت بالا تهیه نماید. برای تهیه نقشه یو تی ام جهت ارائه به شهرداری ابتدا برداشت زمینی با دقت بالا انجام می شود. برای انجام برداشت زمینی از تجهیزاتی همچون جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود.

در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و نقشه تهیه شده بر روی نقشه هوایی یک دو هزارم جانمایی می شود. در واقع با تهیه این نقشه موقعیت دقیق ملک در شهر معلوم می شود. بر روی این نقشه همچنین گذر ها و املاک اطراف نیز مشخص میباشد در نتیجه با ارائه این نقشه به شهرداری در نتیجه جواز ساخت صادر میشود. با صدور جواز ساخت انجام ساخت و ساز به صورت اصولی قابل انجام خواهد بود و مشکلی وجود نخواهد داشت.

تهیه نقشه یک دو هزارم شهرداری

تهیه نقشه یک دو هزارم شهرداری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما