نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی

نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

کارشناس تفسیر عکس هوایی که میتواند با دقت بالایی تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. و به اطلاعاتی از عکس هوایی دست پیدا کند. که کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می باشد. و برای انجام تفسیر و بررسی عکس های هوایی و تهیه گزارش برای حل اختلافات ملکی باید به این کارشناس مراجعه شود.

گزارش تفسیر عکس هوایی

یکی از مواقعی که لازم می شود. که گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه گردد. زمانی است که دولت اراضی را ملی محسوب نماید. در واقع دولت اخیرا در پی یافتن اراضی ملی می باشد. و در صورتی که اراضی که شکل طبیعی خود را حفظ کرده اند را پیدا کند، آن را ملی محسوب می کند. در این بین برخی اراضی که سال ها در آن فعالیتی انجام نشده است نیز ملی محسوب می گردد. در نتیجه مالکین اراضی میتوانند به این رای معترض باشند. و برای اعتراض به ملی اعلام شدن اراضی لازم است تامین دلیلی را تهیه و به مراجع قضایی ارائه نمود.

در واقع لازم است تفسیر عکس هوایی به منظور تهیه گزارش تفسیر عکس هوایی انجام شود. برای تهیه نمونه گزارش کارشناسی تفسیر عکس هوایی به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می توان مراجعه نمود. این متخصص برای انجام تفسیر عکس هوایی ابتدا عکس هوایی را تهیه می شود.  عکس هوایی قدیمی با مراجعه به سازمان نقشه برداری کشور قابل تهیه می باشد. در واقع سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیا عکس هوایی را اخذ می کنند. و به صورت آرشیوی از آن نگهداری می کنند.

بعد از تهیه عکس هوایی مربوط به گذشته با تفسیر و بررسی آن می توان به اطلاعاتی از عوارض و همچنین تغییرات رخ داده. و حدود اربعه املاک پی برد. برای انجام تفسیر عکس هوایی از استریوسکوپ استفاده می شود. و با روش برجسته بینی تفسیر عکس هوایی انجام می شود. کارشناس بررسی و تفسیر عکس هوایی را با دقت بالا انجام خواهد داد تا در نتیجه به اطلاعاتی از عکس هوایی دست پیدا کند. در آخر گزارش تفسیر عکس هوایی به همراه نقشه یوتی ام ملک قابل ارائه به مراجع قضایی خواهد بود.

گزارش تفسیر عکس هوایی

گزارش تفسیر عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما