نمونه نقشه utm زمین کشاورزی

نمونه نقشه utm زمین کشاورزی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به جهت اخذ سند تک برگ از اداره ثبت اسناد لازم اسناد مدارکی را تهیه نمود. و به اداره ثبت ارائه داد از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. تهیه نقشه یو تی ام utm زمین کشاورزی زمانی ممکن است که حدود ثبتی ملک معلوم باشد. در صورت نا معلوم بودن این حدود لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی و تهیه نقشه utm می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

تهیه نقشه یو تی ام  utm

نقشه یو تی ام از جانب اداره ثبت اسناد، مراجع قضایی، اداره منابع طبیعی در خواست می گردد. در نتیجه به جهت تهیه این نقشه لازم است اقداماتی انجام داد. تا این نقشه با کیفیت بالا حاصل شود.

برای تهیه نقشه utm زمین کشاورزی در ابتدا جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام زمین کشاورزی ابتدا به زمین زراعی مراجعه خواهد کرد. و از آنجایی که این اراضی مساحت بالایی را از زمین را تشکیل می دهند. در نتیجه به جهت معلوم نمودن حدود ثبتی ملک لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. برای انجام این عملیات اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری می شود. و در ادامه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود.

با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. و در نتیجه نقشه برداری از زمین کشاورزی ممکن می باشد. برای تهیه نقشه utm از زمین کشاورزی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها برداشت می شود و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا می شود.

تهیه نقشه یو تی ام  utm

تهیه نقشه یو تی ام  utm

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما