نمونه نقشه utm

نمونه نقشه utm

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی برای پیشبرد امور ثبتی و سندی لازم و ضروری است که به ادراه ثبت اسناد مراجعه کرد. برای انجام امور ثبتی ملک لازم است مدارکی را تهیه و به اداره ثبت اسناد ارائه داد از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد.

به جهت تهیه نقشه utm می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه این نقشه از تجهیزاتی همچون جی پی اس و یا دوربین توتال استیشن استفاده خواهد کرد.

تهیه نقشه utm یو تی ام

نقشه یو تی ام هم برای امور ثبتی و هم برای امور قضایی کاربرد دارد. همچنین ادارات و سازمان های مختلف نیز برای این که اطلاعاتی در باره ی موقعیت ملک کسب کنند. نقشه یو تی ام را در خواست خواهند کرد.

ممکن است فردی قصد تبدیل سند قدیمی ملک خود را به سند تک برگ داشته باشد. در نتیجه به جهت انجام این تبدیل لازم است مدارکی تهیه شود. از جمه این مدارک نقشه یو تی ام می باشد. نقشه یو تی ام معمولا از عرصه ملک در خواست می شود. و تنها در یک مورد خاص نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان در خواست می گردد. در واقع برای اخذ سند رسمی برای ملک قولنامه ای طبق مادع 147 لازم است مدارکی را تهیه نمود از جمله این مدارک نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان است.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با کیفیت استاندارد تهیه کند به جهت تهیه نقشه یو تی ام با دقت و کیفیت بالا لازم است ابتدا برداشت زمینی با دقت بالا انجام شود

برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و برداشت زمینی با دقت بالا انجام می شود در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود.

تهیه نقشه utm یو تی ام

تهیه نقشه utm یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما