دفتر فنی تهیه و طراحی نقشه های utm یو تی ام

دفتر فنی تهیه و طراحی نقشه های utm یو تی ام

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام تهیه می شود تا در نتیجه اطلاعات فنی ملک با دقت بالا حاصل شود. این نقشه به جهت اخذ سند تک برگ نیز در خواست می شود. به جهت تهیه نقشه یو تی ام utm از اراضی و املاک می توان به دفتر کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. تا در نتیجه این نقشه با دقت بالا و استاندارد تهیه گردد.

تهیه نقشه یو تی ام utm

به جهت انجام امور ثبتی ملک لازم است به اداره ثبت اسناد مراجعه نمود. از جمله این امور تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ، اخذ سند رسمی برای ملک قولنامه ای ماده 147، تصحیح سند رسمی ملک و .. می باشد.

بنابراین به جهت تبدیل سند قدیمی به سند تک برگ لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. تا در نتیجه اطلاعات فنی ملک معلوم گردد.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات دقیق نقشه یو تی ام و نرم افزار دقیق استفاده خواهد کرد.

برای تهیه این نقشه ابتدا به ملک مراجعه می شود و در صورت معلوم بودن حدود اربعه ملک در ادامه برداشت زمینی آغاز می شود. و مختصات یو تی ام کنج ها با استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه انجام می شود. سپس نقشه یوتی ام ترسیم می شود برای ترسیم این نقشه از نرم افزار اتوکد استفاده می شود. اما ممکن است حدود اربعه ملک بر روی زمین نا معلوم باشد در نتیجه اگر املاک مجاور دیوار کشی داشته باشند با توجه به موقعیت املاک حدود اربعه ملک معلوم می شود. در صورتی که اطراف ملک ساخت و سازی انجام نشده باشد در نتیجه انجام جانمایی پلاک ثبتی ضروری می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام utm

تهیه نقشه یو تی ام utm

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما