هزینه نقشه برداری زمین مسکونی

هزینه نقشه برداری زمین مسکونی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام از جانب ادارات مختلف ملکی در خواست می شود. از جمله این اداراتی که تهیه نقشه یو تی ام را از مالکین در خواست می کنند اداره ثبت اسناد است. این اداره برای انجام امور ثبتی ملک نقشه یو تی ام را در خواست می کنند. تهیه نقشه یو تی ام با دقت بالا مورد قبول می باشد. نقشه برداری زمین مسکونی و تهیه نقشه یو تی ام را میتوان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. کارشناس از تجهیزات و نرم افزار دقیقی استفاده خواهد کرد.

روش تهیه نقشه UTM

اسناد قدیمی که همان سند دفترچه ای است امنیت پایینی دارد. و در آن اطلاعات کامل مکانی درج نشده است. و همین دو عیب این اسناد سبب بسیاری از مسائل و مشکلات می شود. بنابراین با توجه به عیوب اسناد قدیمی بهتر است. هر چه زودتر اقدامات لازم در جهت تعویض سند قدیمی و اخذ سند تک برگ انجام شود.

در واقع برای اینکه بتوان سند تک برگ اخذ کرد می بایست به اداره ثبت اسناد مراجعه گردد. و مدارکی را ارائه داد از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد.

برای انجام نقشه برداری زمین مسکونی می توان به فردی متخصص و با تجربه مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است که از عهده انجام نقشه برداری زمین مسکونی و تهیه نقشه یو تی ام به خوبی بر می آید. این فرد متخصص به جهت انجام نقشه برداری زمین از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود. هزینه نقشه برداری زمین مسکونی به جهت تهیه نقشه یو تی ام طبق تعرفه تعیین می شود.

روش تهیه نقشه UTM

روش تهیه نقشه UTM

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما