قیمت نقشه برداری زمین زراعی

قیمت نقشه برداری زمین زراعی

منظور از نقشه برداری زمین زراعی تفکیک زمین می باشد. تفکیک اراضی به منظور تقسیم اراضی به قطعات کوچک تر انجام می شود. در واقع تفکیک یعنی تجزیه مال غیر منقول همانند خانه و زمین که هم برای املاک مشاعی و هم املاک غیر مشاعی انجام می شود. برای انجام نقشه برداری تفکیک زمین کشاورزی می توان. به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص ابتدا نقشه یو تی ام را تهیه خواهد کرد. و تفکیک را انجام خواهد داد.

قیمت نقشه برداری زمین زراعی و تفکیک زمین زراعی

در صورتی که فردی قصد تقسیم اراضی خود به قطعات کوچک تر داشته باشد. لازم است تفکیک انجام شود. در واقع ممکن است شخص مالک اراضی زراعی باشد. در نتیجه قصد داشته باشد اراضی خود را به باغ تبدیل نماید. انجام تفکیک اراضی از عهده هر شخصی برنمی آید. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. به خوبی تفکیک را انجام دهد.

یکی از بهترین گزینه ها برای مراجعه می باشد. برای انجام تفکیک اراضی ابتدا لازم است ابعاد و مساحت دقیق اراضی معلوم باشد. در نتیجه لازم است نقشه یو تی ام اراضی تهیه شود. در صورت مشخص بودن حدود ملک در یک مرحله نقشه یو تی ام تهیه می شود. اما اگر حدود ثبتی مشخص نباشد.

اول جانمایی پلاک ثبتی انجام می شود. سپس نوبت به نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام می رسد. برای تهیه نقشه یو تی ام اول برداشت زمینی باید انجام شود. که کارشناس برای برداشت زمینی از جی پی اس دو یا سه فرکانسه و دوربین توتال که دقت بالایی دارند استفاده می کند. پس از برداشت نوبت به ترسیم نقشه یو تی ام با نرم افزار های دقیق فرا می رسد. در ادامه با تهیه نقشه یو تی ام طرح تفکیک و افراز در نقشه ترسیم می شود. سپس روی زمین جانمایی می شود و نشانه گذاری خواهد شد.

قیمت نقشه برداری زمین زراعی و تفکیک زمین زراعی

قیمت نقشه برداری زمین زراعی و تفکیک زمین زراعی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما