قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفکیک اراضی انجام می شود تا در نتیجه اراضی تجزیه و تقسیم شود. و به قطعات کوچک تر تبدیل شود. برای انجام تفکیک اراضی لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است. که میتواند تفکیک اراضی را با دقت بالا و اصولی انجام دهد.

تفکیک اراضی کارشناس رسمی

انجام تفکیک اراضی را به یک متخصص بسپارید. تا در نتیجه با دقت بالا تفکیک اراضی انجام شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است. که میتواند تفکیک اراضی را با دقت بالا انجام دهد.

برای انجام تفکیک زمین لازم است نقشه برداری از زمین انجام شود. در واقع در ابتدا لازم است نقشه برداری یو تی ام از اراضی انجام شود. تا با دقت بالا نقشه یو تی ام اراضی تهیه شود. و ابعاد و مساحت دقیق وضع موجود اراضی تعیین شود. اما زمانی تهیه این نقشه ممکن است که حدود اربعه ملک بر روی زمین معلوم باشد. در صورت مشخص نبودن این حدود و یا نا مطمئن بودن آن لازم است. ابتدا جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و در نتیجه برداشت زمینی انجام می شود. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می گیرد. و این نقشه با استفاده از اتوکد ترسیم می شود. و در ادامه مساحت و ابعاد دقیق وضع موجود ملک معلوم می شود. جهت انجام تفکیک زمین بعد از انجام نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام ترسیم طرح تفکیکی بر روی نقشه تهیه شده انجام می شود. در نتیجه نقشه تفکیکی ملک حاصل میشود. و با جانمایی آن بر روی زمین حدود قطعات تفکیکی بر روی زمین معلوم میشود. در نتیجه امکان اخذ سند برای هر یک از قطعات تفکیکی وجود خواهد داشت. و هر قطعه بر روی زمین تثبیت می شود.

تفکیک اراضی کارشناس رسمی

تفکیک اراضی کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما