نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری

نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورت نا معلوم بودن آدرس ملک و یا نا مشخص بودن حدود اربعه ملک بر روی زمین لازم است. نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری انجام شود. انجام جانمایی پلاک ثبتی با استفاده از اسناد و مدارک قدیمی و ثبتی ملک قابل انجام است. برای انجام این عملیات مراجعه به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی ضروری می باشد.

تهیه نقشه یو تی ام utm

برخی از املاک بعد از رها شدن با گذشت سال ها یافتن آدرسشان غیر ممکن می شود. در واقع برخی از افراد ممکن است ملکی را خریداری کرده باشند. و برای سالیان سال به آن مراجعه نکرده باشند. در این صورت ملک گمشده به شمار می رود.

املاک گمشده آدرس نا معلومی دارند و از آنجایی که سند این ملک نیز قدیمی می باشد. و اسناد قدیمی حاوی اطلاعات مکانی نمی باشند. پس نمی توان به کمک این اسناد آدرس ملک را پیدا کرد. جانمایی پلاک ثبتی را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد.

انجام جانمایی پلاک ثبتی به این صورت انجام می شود. که ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک گرد آوری می شود و در ادامه با توجه به اطلاعات مندرج در آن و با توجه به پلاک ثبتی ملک در نتیجه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود با جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین حدود پلاک ثبتی بر روی زمین معلوم می شود و نقشه برداری از ملک آغاز می شود. برای انجام نقشه برداری از ملک از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود تا اخذ سند تک برگ برای ملک ممکن باشد.

تهیه نقشه یو تی ام utm

تهیه نقشه یو تی ام utm

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما