اعتبار عکس های هوایی

اعتبار عکس های هوایی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انجام تفسیر عکس های هوایی و ماهواره ای توسط فرد متخصصی مانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی  ممکن است. این متخصص تفسیر عکس های هوایی را با استفاده از روش ها و تجهیزات دقیق و مخصوص انجام می دهد. از تعبیر و تفسیر عکس های هوایی هم برای حل اختلاف و هم برای جانمایی ملک مورد استفاده قرار می گیرد.

تفسیر و بررسی عکس هوایی

یکی از پرونده های ملکی رایج در مراجع قضایی مربوط به پرونده هایی با موضوع اراضی ملی است. در واقع اراضی ملی به زمینی گفته می شود. که سابقه احیا در آن وجود ندارد. و زمین شکل طبیعی خود را حفظ نموده است. در صورت ملی اعلام شدن اراضی لازم است. تفسیر عکس هوایی انجام شود. و سابقه احیا در اراضی بررسی و مشخص گردد. تا در نتیجه مشخص شود اراضی ملی نمی باشد. و این اراضی از لیست اراضی ملی خارج شود. سابقه احیا در اراضی با انجام تفسیر عکس هوایی قابل بررسی است.

تفسیر عکس های هوایی تنها از عهده متخصصین و کارشناسان ذیصلاح قابل انجام است. و کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان فرد متخصصی است. که میتواند تفسیر عکس هوایی را انجام دهد. و گزارش تفسیر عکس هوایی تهیه شده توسط این متخصص معتبر می شود. و مورد قبول قرار خواهد گرفت.

این متخصص ابتدا عکس های هوایی را از اراضی تهیه خواهد کرد سپس با روش برجسته بینی، تفسیر عکس های هوایی پوشش دار را با استفاده از استریوسکوپ انجام می دهد.

در ادامه کارشناس با یافتن سابقه احیا در اراضی، گزارشی در این رابطه تهیه خواهد کرد و با مهر و امضای خود به آن اعتبار می دهد در نتیجه با ارائه این گزارش به عنوان تامین دلیل به مراجع قضایی میتوان اراضی را حفظ نمود و دولت نمی تواند اراضی را تصاحب نماید.

تفسیر و بررسی عکس هوایی

تفسیر و بررسی عکس هوایی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما