نقشه جانمایی چیست ؟

نقشه جانمایی چیست ؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

به طور کلی نقشه جانمایی پلاک ثبتی موقعیت دقیق و منحصر به فرد پلاک ثبتی را بر روی زمین نشان می دهد. زمانی لازم است نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی تهیه شود. که حدود ثبتی ملک بر روی زمین نا معلوم باشد و ملک دیوار کشی مشخصی بر روی زمین نداشته باشد. همچنین به جهت یافتن آدرس ملک گمشده نیز انجام این عملیات ضروری خواهد بود. برای تهیه نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

نقشه جانمایی پلاک ثبتی

در صورتی که آدرس ملک بر روی زمین نا معلوم باشد. و مالک بعد از سال ها موفق به یافتن آدرس ملکی که سندی قدیمی دارد نشده باشد. در نتیجه به جهت یافتن آدرس ملک گمشده لازم است به یک فردمتخصص مراجعه نمود. تا در نتیجه وی جانمایی پلاک ثبتی را انجام دهد. جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی است با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی ملک انجام می شود. و در نتیجه سبب معلوم شدن موقعیت و ابعاد دقیق ملک می شود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی که تخصص و تجربه کافی برای انجام این عملیات را دارد.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد قدیمی ملک از مالک دریافت می شود. و به مدت دو هفته بررسی اسناد انجام می شود. در ادامه نقشه ثبتی ملک با توجه به پلاک ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین حدود ثبتی و آدرس ملک معلوم می شود. در ادامه نقشه برداری از ملک آغاز می شود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد از برداشت سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

نقشه جانمایی پلاک ثبتی

نقشه جانمایی پلاک ثبتی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما