نقشه utm چیست ؟

نقشه utm چیست ؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه یو تی ام نقشه ای است که به جهت مشخص گردیدن دقیق موقعیت مکانی ملک و متراژ آن برای انجام کارهای ثبتی ملک از جمله اخذ سند تک برگ در خواست می گردد. و تهیه نقشه یو تی ام را می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی سپرد. تا نقشه تهیه شده با مهر و امضای این متخصص معتبر شود.

تهیه نقشه یو تی ام

امروزه بسیاری از ادارات و سازمان های مرتبط با امور ملکی از جمله اداره ثبت اسناد تهیه نقشه یو تی ام را برای شناسایی ملک ضروری می دانند. با تهیه این نقشه مساحت دقیق عرصه و اعیان، موقعیت و حدود ملک، متراژ حدود و همسایگی های آن معلوم می شود. از جمله اداراتی که تهیه نقشه یو تی ام را در خواست می نمایند. اداره ثبت اسناد می باشد در واقع به جهت انجام امور ثبتی ملک لازم است این نقشه به جهت بر آورد اطلاعات مکانی ملک لازم است تهیه گردد. بنابراین در صورتی که قصد تبدیل سند قدیمی ملک خود را به سند تک برگ را دارید. و یا قصد اخذ سند رسمی را برای ملک قولنامه ای را بر طبق ماده 147 را دارید لازم است نقشه یو تی ام utm ملک تهیه شود.

برای تهیه نقشه utm می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص به جهت تهیه این نقشه از تجهیزاتی همچون جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده خواهد کرد. و برداشت زمینی را با دقتی بالا انجام خواهد داد. در ادامه بعد از اتمام برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و نقشه یو تی ام utm چاپ و مهر و امضا می شود. تا قابل ارائه به ادارات و سازمانی باشد که تهیه نقشه یو تی ام را در خواست نموده است.

تهیه نقشه یو تی ام

تهیه نقشه یو تی ام

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما