تعرفه کارشناسی نقشه برداری

تعرفه کارشناسی نقشه برداری

نقشه یو تی ام نقشه ای با دقت بالا و مختصات یو تی ام می باشد. با تهیه این نقشه موقعیت دقیق هر نقطه با دقت بالا تعیین می شود. همچنین با تهیه این نقشه برای ملک مساحت، ابعادو موقعیت دقیق ملک معلوم می شود.

نقشه یو تی ام ممکن است از جانب ادارات و سازمان های مختلف ملکی در خواست شود. و لازمه تهیه این نقشه مراجعه به یک فرد متخصص میباشد تا این نقشه با دقت بالایی حاصل شود.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید. با تهیه این نقشه اطلاعات دقیق فنی ملک معلوم می شود.

نقشه یو تی ام برای امور مختلف همچون اخذ جواز ساخت، اخذ سند تک برگی، انجام امور حقوقی ملک و .. کاربرد دارد . بنابراین در صورت مراجعه به این ادارات در صورتی که نقشه یو تی ام در خواست شود می توان به فردی متخصص برای تهیه این نقشه مراجعه نمود.

کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام ابتدا نقشه برداری با دوربین توتال استیشن انجام می دهد. تا با دقت بالایی برداشت زمینی برای تهیه نقشه یو تی ام با کیفیت انجام شود. بعد از برداشت زمینی تخلیه دوربین انجام می شود و نقشه یو تی ام با اتوکد ترسیم می شود. نقشه تهیه شده با فرمت مورد نظر چاپ و مهر و امضا می شود. تعرفه کارشناسی نقشه برداری هر ساله تعیین می شود. این تعرفه به عواملی بستگی دارد که شامل مساحت ، موقعیت ملک، کاربری ملک و … می باشد.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام نقشه ای بر طبق سیستم مختصات جهانی می باشد. با تهیه این نقشه در نتیجه هر مکان دارای مختصات انحصاری بر روی زمین می شود. نقشه یوتی ام نقشه ای بر پایه سیستم مختصات یا سیستم تصویر جامع می باشد. در نتیجه مکان ملک با تهیه این نقشه معلوم می شود.

برای تهیه این نقشه با دقت بالا لازم و ضروری است که به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این نقشه را با دقت بالا تهیه نماید.

چگونگی تهیه نقشه یو تی ام

برای تهیه نقشه یو تی ام لازم است نقشه برداری دقیقی از ملک انجام شود. برای انجام این عملیات با توجه به شرایط ملک از تجهیزات مختلفی استفاده می شود. از جمله این تجهیزات دوربین توتال استیشن، جی پی اس، متر لیزری و .. می باشد. در نتیجه با استفاده از این تجهیزات برداشت زمینی انجام می شود. در نتیجه اطلاعاتی از ملک حاصل می شود. با توجه به این اطلاعات ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در نتیجه این نقشه چاپ و مهر و امضا شده جهت ارائه به ادارات و سازمان ها قابل استفاده خواهد بود. تعرفه کارشناسی نقشه برداری هر ساله تعیین می شود این تعرفه را سازمان نقشه برداری تعیین می کند.

تهیه نقشه یو تی ام اراضی فاقد دیوار کشی

نقشه یو تی ام برای انجام امور مختلف ملکی کاربرد دارد. اما ممکن است حدود اربعه ملک به دلایلی نا معلوم شده باشد. و اطراف ملک نیز ملکی تثبیت شده وجود نداشته باشد. در نتیجه لازم است از روش های تخصصی استفاده شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات و روش های تخصصی استفاده خواهد کرد تا نقشه یو تی ام با بالا ترین کیفیت تهیه شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام ملکی که دیوار کشی معلومی ندارد در نتیجه جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود. برای انجام این عملیات اسناد و مدارک قدیمی ملک و همچنین اسناد ثبتی ملک گرد آوری می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک تعیین می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود. برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم دقیق نقشه یوتی ام انجام می شود. این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود.

تعرفه کارشناسی نقشه برداری

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

امروزه از جانب ادارات و سازمان های مختلف نقشه یو تی ام در خواست می شود. از جمله اداراتی که نقشه یو تی ام را در خواست می کنند شهرداری، اداره ثبت اسناد، اداره منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، اداره گاز و برق و … می باشد. همچنین نقشه یو تی ام برای انجام امور حقوقی ملک نیز کاربرد دارد.

نقشه یو تی ام نقشه ای است که تهیه می گردد تا موقعیت مکانی دقیق ملک  و همچنین اطلاعات دیگر همانند ابعاد و مساحت ملک با دقت بالا معلوم می گردد. نقشه یو تی ام یک نقشه ای با مختصات یو تی ام جهانی است. که با تهیه این نقشه برای ملک موقعیت منحصر به فرد ملک حاصل می شود. اداره ثبت اسناد یکی از اداراتی می باشد که امروزه نقشه یو تی ام را در خواست می کند. این اداره برای امور مختلف همچون تبدیل سند قدیمی به تک برگی، اخذ سند ملک قولنامه ای، تصحیح سند ملک این نقشه را در خواست می کند.

برای اینکه بتوان نقشه یو تی ام ملک را تهیه نمود باید به یک کارشناس رسمی دادگستری مراجعه نمایند. تا این نقشه با کیفیت بالایی تهیه گردد و قابل ارائه به اداره ثبت اسناد باشد. کارشناس رسمی دادگستری اطلاعات کافی ثبتی و نقشه برداری دارد در نتیجه می تواند نقشه یو تی ام را به گونه ای تهیه نماید که ادارات مختلف مدنظردارند. و در نتیجه پروسه اداری در ادارات مختلف به سرعت پیش می رود. یکی از روش هایی که برای تهیه این نقشه استفاده می شود و دقت بالایی نیز دارد استفاده از دستگاه جی پی اس دو یا سه فرکانسه است.

کارشناس در این روش گوشه های ملک را برداشت و سپس با توجه به برداشت ها در نرم افزار ترسیم نقشه یو تی ام را انجام می دهد. این نقشه چاپ و مهر و امضا شده معتبر می شود. در نتیجه قابل ارائه به اداره ثبت اسناد خواهد بود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما