نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری

نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری

جانمایی پلاک ثبتی عملیات تخصصی است و انجام این عملیات به این شرط ممکن است که دسترسی به مدارک و اسناد ثبتی ممکن باشد. انجام این عملیات را لازم است به فردی متخصص سپرد که با بانک اطلاعات ثبتی دسترسی دارد.

در صورتی که مرز اراضی و یا موقعیت مکانی ملک نامعلوم باشد. در نتیجه برای معلوم نمودن این حدود و اخذ سند تک برگی برای ملک لازم است نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری تهیه شود.

همچنین برخی املاکی که گمشده هستند و برای یافتن آدرس این املاک فاقد آدرس و برای اینکه بتوان آدرس ملک را معلوم نمود لازم است به ترتیب جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.. برای انجام این عملیات و تهیه نقشه یو تی ام با دقتی مطلوب می توان به یک متخصص مراجعه کرد. لازم به ذکر است که هرگز انجم این عملیات را به افراد غیر متخصص نسپارید تا موقعیت واقعی ملک حاصل شود به طوری که به حدود قطعات مجاور تجاوز نشود. برای انجام این عملیات می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

این متخصص برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ابتدا اسناد و مدارک قدیمی را گرد آوری و بررسی خواهد کرد. در ادامه اسناد ثبتی از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. و در ادامه نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود.

پلاک ثبتی ملک چیست؟

تقسیم بندی املاک از استانی آغاز می شود. و در نتیجه به بخش بندی می رسد. بخش های ثبتی نیز به قطعه تقسیم می گردد. برای هز قطعه شماره شناسایی تعیین می گردد. ترکیب شماره پلاک اصلی و فرعی ملک شماره پلاک ملک می گویند.

شماره پلاک ثبتی اصلی و فرعی با یک ممیز از هم جدا می گردند. پلاک اصلی و فرعی همچون نام و نام خانوادگی می باشد. شماره پلاک اصلی در چپ و بعد از ممیز شماره پلاک فرعی نوشته می شود. این شماره در سند دفترچه ای صفحه دوم درج می شود.

هدف از ثبت پلاک ثبتی شناسایی و تشخیص املاک می باشد. هر ملک همچون فرد دارای شناسنامه می باشد و اطلاعات هویتی مخصوص خود را دارد. در واقع شماره پلاک در شناسنامه هر ملک همچون کد ملی در شناسنامه افراد می باشد. تا در نتیجه بتوان آن ها را متمایز نمود. از پلاک ثبتی ملک برای تعیین موقعیت ملک، استعلام ملک، تطبیق با وضع موجود استفاده می شود.

منظور از جانمایی پلاک ثبتی ملک چیست؟

جانمایی تشکیل شده است از دو واژه جانمایی و پلاک ثبتی. جانمایی به معنی معلوم نمودن موقعیت یک نقشه در مکان خود می باشد. و پلاک ثبتی شماره شناسایی منحصر به فرد می باشد. برای تعیین حدود و موقعیت ملک انجام می شود. بعد از انجام این عملیات نقشه utm جانمایی پلاک ثبتی نقشه برداری تهیه می گردد.

برای جانمایی ملک چقدر باید پرداخت کرد؟

به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند این عملیات را به صورت اصولی انجام دهد. جانمایی پلاک ثبتی ملک هزینه هایی را به دنبال خواهد داشت. این هزینه ثابت نمی باشد و عواملی این هزینه را تعیین می کند. این عوامل شامل موارد زیر است:

  • مساحت ملک طبق نقشه نهایی
  • تعداد اسناد موجود ملک
  • تکمیل و یا ناقص بودن اطلاعات سندی ملک
  • میزان دقت دستگاه ها جانمایی پلاک با استفاده از نقشه یو تی ام
  • محل قرارگیری ملک در دشت یا تپه و یا در مناطق کوهستان

میخ کوبی زمین با جانمایی پلاک ثبتی

املاک قدیمی معمولا دارای سندی قدیمی می باشند. از آنجایی که در گذشه همه قطعات به صورت تفکیک شده نبوده است در نتیجه اراضی معمولا مرز های دقیق و مطمنی ندارند.

پس برای انجام ساخت و ساز و برای پیشبرد امور ثبتی و سندی برای اخذ سند تک برگ لازم است حد و حدود ملک بر روی زمین مشخص گردد. و بر روی زمین تثبیت و میخ کوبی شود.

بنابراین برای معلوم نمودن حدود دقیق ملک قدیمی لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. انجام این عملیات از عهده یک فرد متخصصی بر می آید که به بانک اطلاعات ثبتی نیز دسترسی دارد.

برخی افراد موقعیت و آدرس ملک خود را نمی دانند و فقط از ملک خود سند قدیمی دارند. در این صورت نیز برای یافتن ملک خود و ثبیت و میخ کوبی چهار گوشه آن باید عملیات جانمایی پلاک ثبتی انجام شود.

کارشناس با توجه به شماره پلاک ثبتی درج شده در سند مالکیت و نقشه های تفکیکی و ثبتی ملک، محل قرار گیری ملک را شناسایی می کند. سپس مختصات یو تی ام گوشه های ملک را استخراج می کند سپس بر روی زمین میخکوبی می گردد. همچنین می توان نقشه یو تی ام که توسط متخصص تهیه می شود را به اداره ثبت جهت اخذ سند تک برگ ارائه نمود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک گمشده

در صورتی که مالک و صاحب ملک یا اراضی از موقعیت کلی ملک اطلاعی نداشته باشد ملک گمشده به حساب می آید. که در واقع ممکن است ملک قدیمی به ارث رسیده باشد. در نتیجه با استفاده از سند قدیمی ملک نمی توان به آدرس ملک پی برد زیرا این سند حاوی اطلاعات مکانی ملک نمی باشد.

در این مواقع انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک ضروری می باشد. عملیات جانمایی پلاک ثبتی عملیاتی است که با انجام آن چهار گوشه ملک بر روی زمین بر طبق شماره پلاک ثبتی که بر روی سند دفترچه ای درج شده است، جانمایی می شود. بار حقوقی این عملیات بسیار بالا است و انجام این عملیات مشروط به دسترسی به اطلاعات ثبتی است و کارشناس رسمی دادگستری فرد مناسبی برای انجام این عملیات فنی است.

 این متخصص بعد از استخراج اسناد و مدارک ثبتی مربوط به ملک سپس این ابعاد ثبتی بر روی نقشه ثبتی بر روی زمین جانمایی می کند سپس نقشه جانمایی پلاک ثبتی یا همان نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی با استفاده از تجهیزات دقیق مانند جی پی اس دو یاسه فرکانسه تهیه و چاپ می گردد و با مهر و امضای کارشناس معتبر خواهد شد. این نقشه در نتیجه به اداره ثبت اسناد ارائه می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک گمشده

جانمایی پلاک ثبتی ملک گمشده

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما