مشخصات ملک با پلاک ثبتی

مشخصات ملک با پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی ملک به جهت معلوم نبودن آدرس و دیوار کشی ملک انجام می شود. این عملیات با توجه به مشخصات ملک با پلاک ثبتی معلوم می شود.

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به کمک اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک انجام می گیرد. در حقیقت یکی از مواقعی که لازم است جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود وقتی است که ملک گمشده باشد. که در واقع ملک به دلایلی گمشده به شمار می رود. در واقع با رها نمودن ملک برای مدت طولانی همین امر باعث می شود نتوان به آدرس ملک رسید. در حقیقت یافتن آدرس ملک به کمک اسناد قدیمی ملک به تنهایی ممکن نمی باشد. اسنادی مانند سند دفترچه ای حاوی اطلاعات دقیق مکانی ملک نمی باشد. و تنها حد و حدود ملک در آن ذکر شده است. از این جهت به اسناد قدیمی اسناد حد و حدودی نیز می گویند.

برای یافتن آدرس ملک تنها یک راه وجود دارد. آن هم جانمایی پلاک ثبتی ملک می باشد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک می توان به فردی متخصص مراجعه نمود.

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند جانمایی پلاک ثبتی ملک را انجام دهد.  این متخصص به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک را همچون سند دفترچه ای، بنچاق، قولنامه، سند مادر و .. را گرد آوری خواهد کرد. در نتیجه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمیی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک نیز قابل تهیه می باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد ازبرداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک

این عملیات به جهت یافتن آدرس ملک قدیمی و حدود اربعه ملک انجام می شود. در واقع به کمک اسنادو مدارک قدیمی ملک انجام می شود. به جهت انجام این عملیات تخصصی اسنادی همچون بنچاق ، قولنامه، سند دفترچه ای مالک و همچنین همسایگان مالک گرد آوری و بررسی می شود. و در ادامه با توجه به نقشه ثبتی و نقشه هوایی این عملیات انجام می گیرد. و حدود پلاک ثبتی معلوم می شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک چه کاربرد هایی دارد؟

جانمایی پلاک ثبتی ملک با استفاده از اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد ثبتی ملک انجام می شود.برای انجام این عملیات نیاز است اسناد قدیمی ملک مثل سند دفترچه ای، بنچاق، قولنامه، سند مادر بررسی شود. در نتیجه با توجه به اسناد ثبتی ملک جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود. کاربرد های جانمایی پلاک ثبتی ملک به شرح زیر است.

  • مشخص نمودن حدود اربعه ملکی که دیوارکشی آن از بین رفته است
  • معلوم نمودن موقعیت دقیق ملک
  • یافتن آدرس املاکی که گمشده هستند
  • حل اختلافات مربوط به تعارض به حدود ملک

جانمایی پلاک ثبتی ملک چه مراحلی دارد؟

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به صورت اصولی لازم است مراحلی را طی نمود. این مراحل شامل موارد زیر است:

  • مطالعه دقیق اسناد و مدارک قدیمی : در این مرحله اسناد و مدارک قدیمی ملک همچون بنچاق، قولنامه، سند دفترچه ای، سند مادر بررسی می شود. در نتیجه اطلاعاتی از این اسناد به دست می آید.
  • استخراج نقشه ثبتی ملک: در این مرحله با توجه به اطلاعات ملک سپس نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود.
  • جانمایی ملک بر روی نقشه و تعیین موقعیت ملک: با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی نقشه هوایی در نتیجه موقعیت و مختصات ملک آشکار می شود.
  • پیاده سازی ملک بر روی زمین: در این مرحله با پیاده سازی نقشه تهیه شده بر روی زمین حدود ثبتی ملک آشکار می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام قابل تهیه خواهد بود.

هزینه جانمایی پلاک ثبتی

جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود تا در نتیجه آدرس ملک گمشده و یا حدود اربعه ملک قدیمی معلوم شود.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک لازم است به فردی متخصص مراجعه نمود. در نتیجه لازم است هرینه ای پرداخت شود. هزینه انجام جانمایی پلاک ثبتی تعرفه مشخصی دارد. و به عواملی

بستگی دارد. این عوامل شامل: مساحت دقیق ملک، تکمیل و یا نقص اطلاعات ملکی، تعداد اسناد قدیمی ملک، موقعیتی که ملک در آن قرار گرفته است و … می باشد.

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک کارشناس رسمی

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک به کمک اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک انجام می شود. در حقیقت یکی از مواقعی که لازم است. جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام شود. وقتی است که ملک گمشده باشد. ملک گمشده آدرس معلومی ندارد. و در نتیجه برای یافتن آدرس آن لازم است. اسناد و مدارک ثبتی و قدیمی ملک بررسی شود.

جانمایی پلاک ثبتی ملک با مشخصات ملک با پلاک ثبتی قابل انجام است. به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک مراجعه به فردی متخصص و کارشناس همچون کارشناس رسمی دادگستری ضروری می باشد.

جانمایی پلاک ثبتی ملک همچنین به جهت یافتن دیوار کشی ملک قابل انجام است. در حقیقت برای اینکه بتوان حدود اربعه دقیق ملک را معلوم نمود و بر روی زمین تثبیت کرد لازم است جانمایی پلاک ثبتی انجام شود و در ادامه نقشه یو تی ام ملک تهیه شود.

کارشناس رسمی دادگستری به جهت انجام جانمایی پلاک ثبتی ابتدا اسناد و مدارک قدیمی ملک را همچون سند دفترچه ای، بنچاق، قولنامه، سند مادر و .. را گرد آوری خواهد کرد. در نتیجه نقشه ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی استخراج می شود. با جانمیی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک نیز قابل تهیه می باشد.

برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. و بعد ازبرداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. همچنین حدود اربعه ملک بر  روی زمین تثبیت می شود. در ادامه می توان سند تک برگی نیز برای ملک اخذ نمود.

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک کارشناس رسمی

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما