استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران

استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران

هر روزه املاک زیادی خرید و فروش می شود. اما بعضی از خریدارانی که معامله ملک را انجام می دهند پس از خرید ملک، مشکلاتی برایشان به وجود می آید.این معامله در صورتی که با اطمینان بالا انجام نشود همین امر سبب بروز اختلافاتی می گردد. در حقیقت معامله می بایست با توجه به اطلاعات دقیق ملک و مسائل مربوط به ملک انجام شود.

برای داشتن معامله با آگاهی بالا لازم است اطلاعات و مسائل مربوط به ملک با جزئیات معلوم گردد. در نتیجه لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران انجام شود. با انجام استعلام این امر معلوم می شود.

در حقیقت ممکن است ملک مشکلاتی داشته باشد در نتیجه با انجام این استعلام مشخص می شود. مثلا ممکن است متوجه شوند ملک خریداری شده ملی است و به دولت تعلق دارد. و یا ممکن است ملک در جای درستی دیوارکشی نشده باشد. به حد و حدود املاک دیگر تجاوز رخ داده باشد و همین امر سبب می شود مشکلات حقوقی بسیاری به وجود بیاید. و یا اینکه ممکن است سند مشکلی داشته باشد مثلا اینکه در رهن بانک و یا سازمان دیگری باشد.

در نتیجه لازم است برای داشتن معامله ای مطمئن استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود. همچنین به جهت انجام معامله با اطمینان بالا لازم است تمامی اطلاعات ملک معلوم باشد و همچنین بهتر است سند ملک تک برگی باشد.

بنابراین برای اینکه بتوان این استعلام را گرفت باید به فردی مطمئن مانند کارشناس رسمی دادگستری مراجعه کرد. که این فرد بتواند به طور کامل تمامی اطلاعات مربوط به ملک را استخراج و استعلام نماید. این کارشناس باتوجه به شماره پلاک ثبتی ملک می تواند به تمامی اطلاعات ثبتی ملک دست پیدا کند. در آخر گزارشی از نتیجه استعلام اعلام خواهد کرد. این گزارش مهر و امضا به طرفین معامله ارائه می شود.

بررسی تطابق ملک با مشخصات ملک

از مهم ترین اقداماتی که لازم است قبل از انجام معامله ملک انجام شود. بررسی تطابق ملک با مشخصات مالک با سند ثبتی ملک و پلاک ثبتی ملک می باشد. به همین جهت لازم است قبل از انجام معامله استعلام وضعیت ثبتی ملک انجام شود. در نتیجه لازم است به سازمانه ثبت اسناد و املاک مراجعه نمود و فرم در خواست را تکمیل کرد. تا در نتیجه بعد از پرداخت هزینه به صورت اینترنتی کد رهگیری دریافت می شود. در ادامه سازمان موضوع را بررسی خواهد کرد و پاسخ استعلام به متقاضی ارسال می گردد.

برای اینکار ابتدا به سایت شهرداری محل وقوع ملک وارد شوید در نتیجه اطلاعات کاملی درباره ملک و ساخت و ساز های تهران می توان پیدا کرد. با توجه به همکاری های سال های اخیر شهرداری و سازمان ثبت اسناد و املاک در نتیجه اطلاعات کاملی از وضعیت ثبتی ملک معلوم شده است.

شماره پلاک ثبتی از هشت تا ده رقم است. این شماره زیر شماره پلاک ملک درج شده است. با وارد کردن آن در درگاه اینترنتی شهرداری می توان به اطلاعاتی دست یافت. این اطلاعات شامل مالکیت، تاریخ ساخت و سایر اطلاعات ملک است. همچنین از جمله این اطلاعات نشانی، نام مالک، منطقه، بلوک، محله، مساحت زمین، مساحت زیربنا و .. می باشد.

پیگیری وضعیت ثبتی ملک با کد ملی

مقصود از پیگیری وضعیت ثبتی املاک این است که افراد مطلع شوند که آیا ملکی در حال حاضر به نام آن ها ثبت شده است و یا نشده است. افرادی که می خواهند از این امر مطمئن شوند در نتیجه می توانند به سامانه اینترنتی سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه نمایند. در نتیجه لازم است استعلام وضعیت ثبتی ملک انجام شود.

افراد تنها می توانند ملکی که به نام خود آن ها است استعلام بگیرند. این امر با کد ملی انجام می شود. در حال حاضر سازمان ثبت اسناد و املاک این امکان را فراهم کرده است که به صورت اینترنتی می توان استعلام ثبتی ملک را انجام داد.

استعلام پلاک ثبتی ملک کارشناس رسمی دادگستری

با خرید یک ملک بدون اطلاع کافی از وضعیت ملک و سند آن ممکن است در نهایت معامله به متضرر شدن خریدار منتهی شود. برای اینکه بتوان به عنوان خریدار معامله ملک را انجام داد و از انجام آن متضرر نشد لازم است استعلام پلاک ثبتی ملک انجام شود.

در حقیقت امکان دارد ملک خریداری شده متعلق به دولت باشد. و همین امر باعث می شود خریدار درگیر مسائل حقوقی شود. یا اینکه فردی که ملک را به فروش گذاشته باشد مالک حقیقی ملک نباشد و معامله یک کلاه برداری باشد. همچنین برخی افراد سند خود را برای اخذ وام رهن بانک  می گذارند و در این صورت معامله قانونی نمی باشد.

همه این احتمالات و مشکلات ممکن است برای ملک مورد معامله وجود داشته باشد و در نتیجه ضرر این مسائل به خریدار می رسد. پس خریدار باید با آگاهی کامل معامله ملک را انجام دهد.

به جهت انجام معامله با اطمینان بالا می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. در نتیجه این متخصص استعلام پلاک ثبتی ملک را انجام خواهد داد.

پس به عنوان خریدار یک ملک هرگز معامله ملکی را انجام ندهید مگر اینکه مطمئن شوید معامله ملک مشکلی ندارد. این متخصص به تمامی اطلاعات و مدارک ثبتی املاک دسترسی دارد با در اختیار قرار دادن سند ملک به وی، این متخصص با توجه به شماره پلاک ثبتی مندرج در آن تمامی اطلاعات مربوط به ملک و سند ملک جستجو می کند. و در نهایت تمامی اطلاعاتی که متوجه شده است و برای انجام معامله نیاز است را به طرفین معامله گزارش می دهد. در صورتی که ملک مشکلی داشته باشد با انجام استعلام پلاک ثبتی ملک در تهران معلوم می شود. در نتیجه خریدار معامله را انجام نخواهد داد. از ضرر و زیان جلوگیری می شود.

انجام استعلام پلاک ثبتی ملک به چه کسی مراجعه کنیم؟

برای انجام این استعلام حتما لازم است به فردی متخصص که صلاحیت کافی برای انجام استعلام پلاک ثبتی دارد و همچنین مورد اعتماد می باشد مراجعه نمود. برای انجام این استعلام مراجعه به کارشناسان رسمی دادگستری ضروری می باشد تا در نتیجه اطلاعاتی از ملک قبل از انجام معامله حاصل شود.

انجام استعلام پلاک ثبتی ملک به چه کسی مراجعه کنیم؟

انجام استعلام پلاک ثبتی ملک به چه کسی مراجعه کنیم؟

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما