میخ کوبی زمین چیست؟

میخ کوبی زمین چیست؟

با نامعلوم بودن حدود اربعه اراضی بر روی زمین ممکن است به حدود ارضی تعارض شود و همین امر باعث بروز اختلافاتی می شود. بنابراین لازم است میخ کوبی زمین انجام شود.

انجام میخ کوبی زمین همچنین بعد از اخذ سند تک برگی، قبل از آغاز ساخت و ساز ملک ، بعد از انجام تفکیک زمین انجام می گیرد.

میخ کوبی زمین چیست؟ میخ کوبی زمین یکی از روش هایی می باشد که در نتیجه مرز های ملک حاصل می شود. زمانی که نقشه بردار اقدام به نقشه برداری از زمین کند. لازم است مرز دقیق و مختصات کنج های ملک حاصل شود. در نتیجه برای انجام این کار لازم است میخ کوبی زمین انجام شود. برای انجام میخ کوبی زمین ضروری است که به فردی متخصص مراجعه نمود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند میخ کوبی زمین را انجام دهد.

میخ کوبی

میخ کوبی انجام می شود تا در نتیجه حدود اربعه اراضی بر روی زمین معلوم شود و در نتیجه بر روی زمین تثبیت و معلوم شود. به جهت حفاظت از حدود و مرز های ملک لازم است میخ کوبی زمین انجام شود. در نتیجه مراجعه به یک فرد متخصص ضروری می باشد. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی همان متخصصی است که می تواند میخ کوبی ملک را به صورت اصولی انجام دهد. در صورتی که میخ کوبی زمین به صورت غیر اصولی انجام شود. همین امر باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود.

وقتی که نقشه بردار اقدام به نقشه برداری یک زمین ملکی می کند. لازم است مرز دقیق و مختصات چهار گوشه ملک را به دست آورد. در نتیجه برای این کار لازم است چهار گوشه زمین را میخ کوبی نمود تا بتوان نقشه یو تی ام را به دست آورد

میخ کوبی زمین در چه مواردی انجام می شود؟

  • میخ کوبی نقاط در عملیات نقشه برداری یا پروژه های عمرانی: این مورد از رایج ترین موارد برای تعیین محل نقاط بر روی زمین می باشد. در کلیات تفاوت زیادی با پرونده ملکی ندارد.
  • میخ کوبی کنج های زمین برای اراضی که مکان معلومی ندارند: ممکن است ملک گمشده باشد و مکان نا معلومی داشته باشد در نتیجه لازم است با استفاده از مدارک متقاضی و مدارک ثبتی جانمایی بر روی نقشه ها و نقشه هوایی انجام شود. در نتیجه میخ کوبی زمین انجام شود.
  • میخ کوبی برای زمین هایی که حدود اربعه آن به هم خورده: گاهی با گذر زمان حدود عرصه از بین می رود. این مورد در اراضی کشاورزی بسیار اتفاق می افتد. در نتیجه بعد از معلوم نمودن حدود اربعه ملک میخ کوبی ملک به صورت اصولی انجام می شود.
  • رسیدگی به اختلافات ملکی: ممکن است املاک مجاور هم بر سر حدود و مرز ها به مشکل بر بخورند. در نتیجه جانمایی پلاک ثبتی بر روی زمین و میخ کوبی مرز ها ضروری می باشد.
  • تفکیک اراضی: تفکیک اراضی انجام می شود تا در نتیجه اراضی به قطعات کوچک تری تبدیل شود. تفکیک اراضی به جهت تجزیه اراضی توسط کارشناس انجام می شود. بااتمام تفکیک اراضی و معلوم شدن حدود اربعه قطعات سپس میخ کوبی زمین انجام می شود.

چهار میخ زمین برای اخذ سند تک برگی اراضی زراعی

لازم است حدود اربعه اراضی بر روی زمین مشخص و تثبیت شود تا در نتیجه امکان تعارض به حدود اربعه اراضی وجود نداشته باشد. بنابراین در صورتی که مالک اراضی زراعی می باشید و سند اراضیتان قدیمی است هر چه زود تر اقدام به اخذ سند تک برگی و تثبیت و میخ کوبی زمین نمایید.

برای انجام چهار میخ زمین و تثبیت حدود اربعه اراضی بر روی زمین لازم است به یک فرد متخصص مراجعه نمود. میخ کوبی زمین با تهیه نقشه یو تی ام ممکن می باشد. در حقیقت لازم است حدود و مختصات یو تی ام کنج ها معلوم باشد. برای انجام چهار میخ زمین می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

این متخصص به جهت تهیه نقشه یو تی ام و میخ کوبی زمین ابتدا به محل اراضی مراجعه خواهد کرد. در صورتی که حدود اربعه اراضی بر روی زمین نا معلوم باشد در نتیجه جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود. برای انجام این عملیات اسناد و مدارک قدیمی ملک و اسناد ثبتی ملک از بانک اطلاعات ثبتی ملک استخراج می شود. با جانمایی نقشه ثبتی ملک بر روی زمین حدود ثبتی ملک معلوم می شود. در نتیجه نقشه یو تی ام ملک قابل تهیه می باشد. سپس نقشه یو تی ام تهیه می شود. برای تهیه این نقشه از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود. بعد از برداشت زمینی ترسیم نقشه یو تی ام با اتوکد انجام می شود. در ادامه میخ کوبی زمین با دقت بالا بر روی زمین انجام می شود.

میخ کوبی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری

چهار میخ زمین انجام می شود تا در نتیجه حدود اربعه ملک بر روی زمین معلوم و تثبیت شود. یکی از مواقعی که لازم است میخ کوبی زمین انجام شود به جهت اخذ سند تک برگی برای ملک می باشد.

میخ کوبی زمین چیست؟ میخ کوبی زمین عملیاتی برای معلوم نمودن کنج های ملک بر روی زمین می باشد. با انجام میخ کوبی زمین در نتیجه حدود ملک بر روی زمین مشخص و تثبیت می شود. انجام میخ کوبی زمین حتما لازم است به یک فرد متخصص سپرده شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یاامور ثبتی می تواند میخ کوبی زمین را به صورت اصولی انجام دهد. برای انجام میخ کوبی زمین ابتدا جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام می شود.

انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک با استفاده از اسناد و مدارک ثبتی ملک انجام می شود. این کارشناس ابتدا مدارک و اسناد ثبتی ملک را جمع آوری و استخراج می کند و سپس با جانمایی نقشه ثبتی بر روی زمین حدود اربعه ملک بر روی زمین مشخص میشود. سپس با تبدیل نقشه ثبتی به نقشه یو تی ام مختصات یو تی ام گوشه های ملک معلوم می شود. بعد با مشخص شدن مختصات یو تی ام و جانمایی آن بر روی زمین میخ کوبی و دیوار کشی حدود اربعه بر روی زمین انجام می شود و پیاده سازی اتمام می یابد.

میخ کوبی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری

میخ کوبی زمین توسط کارشناس رسمی دادگستری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما