نمونه نقشه تفکیکی آپارتمان

نمونه نقشه تفکیکی آپارتمان

نمونه نقشه تفکیکی آپارتمان برای پیش فروش واحد های آپارتمان تهیه می شود.و با تعیین مساحت دقیق هر واحد آپارتمانی در حد سانتی متر انجام می شود. که یکی از مطمئن ترین راه ها برای خرید و فروش املاکی است. که در دست ساخت و ساز هستند. و با توجه به متراژی که از هر واحد آپارتمان مشخص می شود. خرید و فروش ملک انجام می شود.

نقشه پیش تفکیک آپارتمان چیست؟

نقشه‌های پیش تفکیک و تفکیکی از جمله مواردی هستند که بیش‌ترین استفاده و کاربرد را در سازمان ثبت اسناد دارند. با استفاده از انجام پیش تفکیک و تفکیک میتوان حد و مرز املاک و ساختمان‌ها را مشخص کرد. انجام پیش تفکیک برای پیش فروش املاک اهمیت بسبار زیادی دارد. پیش تفکیک به معنای تقسیم کردن مال غیر منقول به چندین قطعه است و این قطعات با مساحت مشخص در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ثبت می‌شوند.

کاربرد نقشه پیش تفکیک چیست؟

انجام پیش تفکیک آپارتمان بیش‌تر برای پیش فروش آپارتمان‌ها و املاک کاربرد دارد. با استفاده از نقشه پیش تفکیک مساحت اراضی تعیین شده و میتوان برای آن‌ها از سازمان ثبت اسناد اقدام به صدور سند تک برگ کرد. بنابراین مهم‌ترین کاربرد انجام پیش تفکیک صدور سند تک برگ برای ملک است. البته این تنها کاربرد انجام پیش تفکیک نیست بلکه انجام پیش تفکیک برای دریافت پایان کار ساختمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موارد مهم در انجام نقشه پیش تفکیک آپارتمان

برای اینکه اقدام به انجام پیش تفکیک از یک ساختمان کنید، باید ابتدا به نقشه برداری از کل ساختمان بپردازید. بنابراین باید راه پله‌ها، چال آسانسور، پشت بام، پارکینگ، حتی انباری‌ها و حیاط نیز مشخص شوند. برای انجام پیش تفکیک نقشه ساختمان باید قطر دیوار‌ها، محل دقیق بالکن‌ها، درز انقطاع و موارد این چنینی کاملا مشخص شوند.

در انجام مراحل پیش تفکیک نقشه‌ها باید مساحت بالکن به صورت کاملا مشخص در نقشه تعیین شود. همچنین موارد دیگری مانند کانال کولر، لوله بخاری که جز مشاعات محسوب می‌شوند نیز باید جز مشاعات حساب شوند. دیوار‌های حایلی که بین فضای مشاعی و فضای خصوصی قرار می‌گیرند به نفع مالک ساختمان حساب خواهند شد. همچنین توجه داشته باشید دیوار‌های حایلی که بین دو فضای خصوصی وجود دارند، باید به صورت مستقیم تقسیم شوند.

در انجام پیش تفکیک باید درز انقطاع به طور کامل اندازه گیری شود. انجام پیش تفکیک ساختمان ها بر عهده مهندس نقشه برداری است و نقشه پیش تفکیک آپارتمان و نقشه تفکیکی به وسیله او تهیه و تنظیم می شود.

تهیه نقشه تفکیکی آپارتمان برای پیش فروش ملک

منظور از نقشه تفکیکی آپارتمان نقشه ای است.که از طریق مترکشی هر واحد آپارتمانی به صورت جداگانه. و ترسیم نقشه هر واحد در سیستم نرم افزاری اتوکد انجام می شود. و تهیه این نقشه ها یکی از مراحل تهیه سند تک برگ است. که باید توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری تهیه شود. تا دارای اعتبار باشد. در این بین گاهی برای خرید و فروش ملک هایی که قصد پیش فروش را دارند. نیاز به تعیین مساحت است که با توجه به مساحتی که تعیین شده است. مبلغ ملک نیز تعیین شود. که در این مورد با تهیه نقشه تفکیکی از هر واحد از طریق مترکشی. در مرحله ای که دیوار کشی ها انجام شده است. می توان به مساحت دقیقی از هر واحد آپارتمانی دست پیدا کرد. و با اطمینان کامل نسبت به خرید یا فروش ملک اقدام کرد.

برای تهیه نقشه تفکیکی از هر واحد با استفاده از متر کشی هر واحد و ترسیم نقشه ملک با توجه به اندازه هایی که برداشت شده است. و قوانین موجود مساحت دقیق از هر واحد نیز تعیین می شود. در نهایت نقشه های تفکیکی چاپ می شود. و در نتیجه توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مهر و امضا می شود. به دست متقاضی می رسد. تا برای هر گونه امور اداری مربوط به ملک اقدام کند.

نمونه نقشه تفکیکی آپارتمان

تهیه نقشه تفکیک واحد های آپارتمانی به چه صورتی می باشد ؟

تفکیک آپارتمان منظور اندازه گیری و تعیین مساحت دقیق هر واحد آپارتمانی به صورت جداگانه است. که توسط کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی انجام می شود. و نقشه تفکیک آپارتمان مورد استفاده در بحث امور معاملاتی ملک می باشد. که فاقد سند تک برگ و مساحت دقیق و یا در حال ساخت که قصد پیش فروش ملک را دارند.

برای انجام تفکیک آپارتمان با حضور کارشناس در محل هر واحد انجام می شود. و با استفاده از متر لیزری اندازه گیری دقیق از واحد انجام می شود. و در مرحله بعدی ترسیم نقشه مربوط به واحد با توجه به اندازه گیری هایی که  انجام شده است. قوانین موجود ترسیم می شود. و در  نهایت نقشه ای از واحد حاصل می شود. که در آن اندازه های دقیق و مساحت در سانتی متر تعیین شده است.و این نقشه با نهایی شدن چاپ ،توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می شود. و بدست متقاضی می رسد. تا برای انجام امور معاملاتی ملک خود اقدام کند. و یک خرید و فروش مطمئنی را انجام دهد.

انجام معامله مطمئن با تهیه نقشه پیش تفکیک

حاصل عملیات تفکیک به دست آمدن متراژ و مساحت دقیق واحد های آپارتمانی است. و تفکیکی که بعد از پایان ساخت و ساز انجام می شود. با هدف صدور سند تک برگی است. که باید حتما برای صدور سند تک برگ برای هر واحد این نقشه تهیه گردد. این عملیات همچنین قبل از پایان ساخت و برای فروش واحد های پیش ساخته انجام می شود. تا معامله مطمئن و بدون ضرر انجام شود.

در واقع بسیاری از معاملات واحد های آپارتمانی قبل از اینکه ساخت و ساز به اتمام برسد. انجام می شود. زیرا پیش فروش واحد های آپارتمانی طرفداران زیادی دارد. و از آن جایی که قیمت واحدهای آپارتمانی نیمه کاره کمتر از واحدهای آپارتمانی ساخته شده است. و دارای سند تک برگ است. در نتیجه افراد زیادی مایل به انجام این معامله هستند. اما معمولا افرادی که این معامله را انجام می دهند. بعد از انجام معامله و پس از صدور سند تک برگ بعد از پایان ساخت متوجه می شوند. که مساحتی که قرار داد معامله با آن نوشته شده است. با مساحت سندی ملک تفاوت دارد. و دلیل اصلی آن، این است. که این معاملات معمولا با مساحت تقریبی انجام می شود. و این مساحت واقعی و دقیق نیست.

پس اگر می خواهید از این معامله بعد از اخذ سند تک برگ نیز رضایت داشته باشید. اقدام به تهیه نقشه پیش تفکیک کنید. نقشه پیش تفکیک توسط کارشناس رسمی دادگستری قابل تهیه است. این کارشناس با بهره گیری از روش های دقیق و تخصصی و تجهیزات دقیق می تواند. این نقشه را تهیه نماید. و در نتیجه مساحت دقیق واحد های آپارتمان به دست می آید. و می توان معامله ای مطمئن انجام داد.

انجام معامله مطمئن با تهیه نقشه پیش تفکیک

انجام معامله مطمئن با تهیه نقشه پیش تفکیک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رأی: 1

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما