نمونه کارشناسی قیمت ملک

نمونه کارشناسی قیمت ملک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در صورتی که اشخاص قصد انجام معامله ملک را داشته باشند. و یا اشخاص قصد تقسیم ارثیه را داشته باشند. در نتیجه لازم است قیمت واقعی ملک بر آورد گردد.

نمونه کارشناسی قیمت ملک را می توان با مراجعه به کارشناسی رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی بر آورد نمود. در واقع این متخصص با توجه به عوامل مختلفی کارشناسی قیمت ملک را انجام خواهد داد. از جمله این عواملی که در تعیین قیمت ملک موثر است ابعاد و مساحت ملک می باشد.

کارشناسی قیمت ملک

کارشناسی قیمت ملک به صورت اصولی توسط یک متخصص زمانی لازم است انجام شود. که اشخاص قصد انجام معامله و خرید و فروش و ملک را داشته باشند. و یا اداره مهاجرت دستور انجام ارزیابی ملک را داده باشد. در نتیجه لازم است قیمت ملک بر آورد شود.

نمونه کارشناسی قیمت ملک توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی قابل تهیه است. برای تعیین قیمت ملک کارشناس عوامل مختلفی را بررسی خواهد کرد. تا در نتیجه قیمت واقعی ملک بر آورد شود. در واقع کارشناس با توجه به موقعیت قرار گیری ملک، منطقه ای که ملک در آن قرار گرفته، مصالح به کار رفته در بنا، ابعاد و مساحت ملک و .. کارشناسی قیمت ملک را انجام خواهد داد. و قیمت ملک را بر آورد خواهد کرد.

یکی از عوامل تاثیر گذار بر تعیین قیمت مساحت و ابعاد ملک می باشد و به جهت بر آورد این اطلاعات با دقت بالا لازم است نقشه یو تی ام ملک تهیه شود برای تهیه نقشه یو تی ام از جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می شود و بعد از برداشت زمینی سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود و ترسیم این نقشه با اتوکد انجام می شود و در نتیجه قیمت واقعی ملک بر آورد می شود.

کارشناسی قیمت ملک

کارشناسی قیمت ملک

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما