نقشه برداری زمین به انگلیسی

نقشه برداری زمین به انگلیسی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

نقشه برداری از اراضی زمانی لازم است انجام شود. که افراد قصد تهیه نقشه یو تی ام را داشته باشند. در واقع ممکن است این نقشه از جانب سازمان ها و ادارات مختلف ملک در خواست شود. برای انجام نقشه برداری زمین می توان. به یک فرد متخصص و با تجربه ای همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این متخصص برای انجام نقشه برداری از تجهیزات دقیق و تخصصی نقشه برداری استفاده خواهد کرد.

انجام نقشه برداری از ملک کارشناس رسمی

سازمان ها و ادارات مختلف ملکی ممکن است. نقشه یو تی ام را از مالکین در خواست نمایند. در واقع اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره گاز، اداره برق و .. این نقشه را به عنوان مدرکی در خواست می کنند. بنابراین لازم است این نقشه با دقت بالا تهیه شود. تا در نتیجه ابعاد، مساحت، موقعیت دقیق ملک حاصل شود. لازم به ذکر است که انجام نقشه برداری زمین و تهیه نقشه یو تی ام ملک از عهده افراد غیر متخصص بر نمی آید.

برای انجام نقشه برداری زمین میتوان به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود. این عملیات به انگلیسی surveying می باشد. در واقع برای انجام نقشه برداری زمین و یا همان surveying به انگلیسی ابتدا برداشت زمینی و سپس ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. در واقع کارشناس برای انجام نقشه برداری زمین از جی پی اس دو یا سه فرکانسه بهره خواهد برد. و مختصات یو تی ام کنج ها را برداشت خواهد کرد. در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. و با اتوکد نقشه یو تی ام ترسیم می شود. در ادامه نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا شده قابل ارائه به ادارات برای انجام امور مختلف ملکی خواهد بود.

انجام نقشه برداری از ملک کارشناس رسمی

انجام نقشه برداری از ملک کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما