نقشه برداری زمین با دوربین

نقشه برداری زمین با دوربین

ادارات مختلف برای انجام امور ملکی مدارکی را در خواست می کنند. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام است و با تهیه این نقشه اطلاعات فنی ملک معلوم می شود. در واقع با تهیه این نقشه مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود. برای انجام نقشه برداری زمین با دوربین می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

انجام نقشه برداری دقیق با دوربین نقشه برداری

یکی از مواقعی که لازم است نقشه یو تی ام تهیه شود. زمانی است که افراد قصد اخذ جواز ساخت را داشته باشند. در واقع با مراجعه به شهرداری برای اخذ جواز ساخت لازم است مدارکی را تهیه نمود. و به شهرداری ارائه داد. از جمله این مدارک نقشه یو تی ام می باشد و با تهیه نقشه یو تی ام موقعیت دقیق ملک معلوم می گردد.

به جهت انجام نفشه برداری زمین با دوربین می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود این متخصص برای انجام نفشه بردار زمین از دوربین توتال استیشن استفاده خواهد کرد در واقع دوربین های نقشه برداری به سه نوع ترازیاب، زاویه یاب و ترکیب زاویه یاب و ترازیاب تقسیم می شود. دوربین توتال استیشن همان ترکیب بین زاویه یاب و ترازیاب می باشد و در نتیجه به جهت تهیه نقشه یو تی ام از آن استفاده می شود.

همچنین یکی از روش هایی که برای تهیه نقشه یو تی ام استفاده می شود نقشه برداری به کمک جی پی اس دو یا سه فرکانسه می باشد در واقع کارشناس مختصات یو تی ام کنج ها و شکستگی ها را با جی پی اس برداشت خواهد کرد و در ادامه ترسیم نقشه یو تی ام  انجام میشود. نقشه تهیه شده چاپ و مهر و امضا می شود تا قابل ارائه به ادارات باشد.

انجام نقشه برداری دقیق با دوربین نقشه برداری

انجام نقشه برداری دقیق با دوربین نقشه برداری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما