هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱

هزینه نقشه یو تی ام ۱۴۰۱

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای تهیه نقشه یو تی ام از تجهیزات و نرم افزار های دقیقی استفاده می شود. و برداشت زمینی با دقت بالا انجام می شود. کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی می تواند. این نقشه را با دقتی بالا تهیه نماید. با تهیه نقشه یو تی ام ابعاد، مساحت و موقعیت دقیق ملک معلوم می شود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

نقشه یو تی ام نقشه ای با دقت بالا می باشد. که با تهیه آن موقعیت دقیق ملک بر روی زمین معلوم می شود. نقشه یو تی ام برای ملک از عرصه و اعیان ممکن است در خواست شود. ادراات و سازمان های مختلف نقشه یو تی ام را معمولا از عرصه ملک در خواست می کنند در واقع به جهت اخذ جواز ساخت، اخذ سند تک برگ ، انجام امور ملک در اداره منابع طبیعی و .. این نقشه از عرصه ملک در خواست می شود. و تنها در مواقعی نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان در خواست می شود. و آن زمان اخذ سند برای ملک قولنامه ای بر طبق ماده 147 می باشد.

هزینه نقشه یو تی ام سال 1401 بر طبق تعرفه تعیین می شود و به جهت تهیه آن می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

نقشه یو تی ام به دو روش تهیه می شود یکی از این روش ها استفاده از جی پی اس دو یا سه فرکانسه است. در واقع بعد از برداشت مختصات یو تی ام گوشه های عرصه ملک( یعنی کل زمینی که ساختمان بر روی آن بنا می شود) سپس با استفاده از نرم افزار مخصوصی مانند اتوکد ترسیم نقشه یو تی ام انجام می شود. سپس این نقشه بر روی نقشه دو هزارم جانمایی می شود تا موقعیت دقیق آن در منطقه معلوم شود.

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

تهیه نقشه یو تی ام کارشناس رسمی

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما