قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

قیمت تفکیک زمین نقشه برداری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تفکیک اراضی و تهیه نقشه یو تی ام به منظور تقسیم مال صورت می گیرد. در واقع ممکن است فردی قصد تقسیم اراضی خود به قطعات کوچک را داشته باشد. در نتیجه لازم است تفکیک زمین انجام شود. قیمت تفکیک زمین نقشه براری بر طبق تعرفه تعیین می شود. برای انجام تفکیک زمین ابتدا نقشه یو تی ام ملک با نقشه برداری دقیق از زمین تهیه می شود. برای انجام تفکیک زمین لازم است به یک فرد متخصص همچون کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه نمود.

بهای تفکیک زمین و نقشه برداری

در صورتی که فردی یا افرادی بخواهند اراضی خود را تقسیم به قطعات کوچک کنند. باید تفکیک انجام شود. که با مراجعه به اداره ثبت تفکیک انجام می شود. در واقع ممکن است اراضی افراد مشاعی و یا غیر مشاعی باشد. و در هر دوی این حالات انجام تفکیک اراضی ممکن است. قیمت تفکیک زمین نقشه برداری بر طبق تعرفه محاسبه می شود برای انجام تفکیک اراضی می توان به کارشناس رسمی دادگستری نقشه بردای یا امور ثبتی مراجعه نمود.

به طور کلی برای تفکیک اراضی بایستی نقشه یو تی ام از عرصه تهیه گردد تا اطلاعات مکانی ملک به طور دقیق تعیین گردد. برای تهیه نقشه یو تی ام از عرصه از تجهیزات دقیقی مثل جی پی اس دو فرکانسه که دقت بالایی دارد استفاده می شود و گوشه های ملک برداشت خواهد شد سپس نقشه یو تی ام ترسیم می گردد. در مرحله بعدی طرح تفکیکی در نقشه یو تی ام تهیه شده از ملک طراحی و ترسیم می گردد و در ادامه با جانمایی آن روی زمین به طور دقیق مشخص می گردد همچنین دیوارکشی ملک با دقت بالا بر روی زمین انجام می شود. همچنین مالکین می توانند نقشه یو تی ام برای هر قطعه را تهیه کنند و اقدام به اخذ سند تک برگ برای قطعه تفکیکی نمایند.

بهای تفکیک زمین و نقشه برداری

بهای تفکیک زمین و نقشه برداری

این مطلب چه‌ اندازه برایتان مفید بوده است؟

امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد رأی: 0

تاکنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید 🙂

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما